piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Chemik wygrywa trzeci sparing z rzędu
autor: ArielW swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze Chemika Police pokonali Mierzyniankę Mierzyn 2:1(1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Emil Andrzejewski i Karol Ława.

Od samego początku spotkania ton gry nadawała nasza drużyna. Pierwszą bramkę policzanie zdobyli już w 13 minucie spotkania. Dobre dośrodkowanie Blasiusa z rzutu rożnego pewnie wykorzystał Emil Andrzejewski, który strzałem z główki pokonał golkipera Mierzynianki. Chwilę później powinno być 2:0 dla żółtozielonych, niestety kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Blasius. Strzelając tuż obok lewego słupka. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania Chemicy mieli swoje szanse na podwyższenie prowadzenia.
Jednak swoich okazji nie wykorzystali Bieniek, Skrętny i Ława. Po przerwie obraz gry się nie zmienił dalej stroną dominującą był Chemik. Wreszcie w 55 minucie po dobrym dograniu Kowalczyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Karol Ława. Młody napastnik Chemika nie zmarnował okazji i policzanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 59 minucie mogło być 3:0 dla Chemika. Niestety strzał Adriana Skrętnego z najwyższym trudem wybronił bramkarz Mierzynianki. Piłkarze z Mierzyna w 62 minucie spotkania zdobyli bramkę kontaktową. Jej strzelcem był Marcin Rajmer. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Chemik ostatecznie wygrał 2:1. Kolejny sparing ekipa Chemika rozegra już w środę na wyjeździe z Morzyckiem Moryń.