Porażka rezerw Pogoni
autor: EBP Pogoń Szczecin/P. Smalkowska Rezerwy Pogoni Szczecin przegrały 1:4 z Hapoelem Tel Awiw. Był to ostatni sparing szczecinian podczas ich obozu w Mogilnie.

Pierwsza część czwartkowego sparingu była bardzo wyrównana. Oba zespoły miały sytuację do objęcia prowadzenia. W 9. minucie Adriana Hengera pokonał Sagiv Yechezkel, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Po chwili powinno być 1:1, ale strzał Maćkowskiego był za słaby. Po pierwszej połowie prowadził Hapoel.
Druga część czwartkowego meczu, to przewaga Izraelitów. Stworzyli oni więcej akcji, co przełożyło się na bramki dla nich. Dwie bramki w ciągu 10. minut zdobył Anas Mahamid . W tym czasie dla Portowców mógł trafić Jakub Kuzko, ale futbolówka poleciał nad poprzeczką. W 68. minucie Hapoel prowadził 4:0, a Patryka Brzozowskiego pokonał Israel Zaguri. 9. minut później szczecinianie zdobyli honorowego gola, za sprawą Gracjana Kuśmierka, który wykorzystał centrę z prawego skrzydła. Zespół Pawła Sikory w piątek wraca do Gdoru Gryfa i tam na własnych obiektach będzie przygotowywał się do ligowej rywalizacji z Lechem II Poznań.

Paweł Sikora, trener Pogoni II Szczecin: - Pierwsza połowa wyglądała tak, że długo utrzymywaliśmy się przy piłce i z tego należy się cieszyć. Z kolei w drugiej części meczu zmieniliśmy zawodników w środku pola i wyglądało to inaczej. Nie ukrywam, że gorzej. Jednak taka jest piłka - zawodnicy dostają szansę. Jedni ją wykorzystują, a drudzy muszą jeszcze sporo pracować. Na spotkaniu był trener Kazimierz Moskal, który przygląda się tym piłkarzom. W przyszłości mogą oni uzupełniać kadrę treningową pierwszego zespołu. To był dobry materiał, bo mogliśmy zobaczyć, jak prezentują się na tle silnego przeciwnika.

0:1 - Sagiv Yechezkel - 9'
0:2 - Anas Mahamid - 54'
0:3 - Anas Mahamid - 66'
0:4 - Israel Zaguri - 68'
1:4 - Gracjan Kuśmierek - 76'

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger (68' Patryk Brzozowski) - Szymon Waleński (46' Paweł Marczuk), Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Robert Obst (46' Gracjan Kuśmierek) - Rafał Maćkowski (46' zawodnik testowany), Dawid Zieliński (46' Krystian Peda), Jakub Piotrowski, Sebastian Kowalczyk (46' Michał Stańczyk), Seiya Kitano (46' Gracjan Jaroch) - Marcin Listkowski.
źródło: własne/pogonszczecin.pl