piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Wygrana w sparingu z Piastem
autor: EBP Pogoń Szczecin Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali 4:2 Piasta Chociwel w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego. Bramki dla szczecinian zdobyli Mateusz Bochnak, Michał Graczyk i Aron Stasiak (2) (na zdjęciu).

Prowadzenie w środowym spotkanie objęli najpierw goście. W 5. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jakub Procyk, który skierował głową piłkę do siatki Pogoni. 60. sekund później był już remis 1:1, gola z dystansu zdobył Mateusz Bochnak. Podopieczni Pawła Crettiego mieli więcej okazji do pokonania golkipera rywali. Z dystansu uderzać próbowali Błażej Starzycki, Jakub Paprzycki i Damian Pawłowski, brakowało im jednak szczęścia. 6. minut przed końcem pierwszej połowy zawodnicy Piasta wyszli na prowadzenie, Mikołaja Brylewskiego pokonał Damian Wieliczko.
W drugiej połowie trener Cretti desygnował na murawę pięciu testowanych piłkarzy. W 58. minucie jeden z testowanych zawodników dograł piłkę Aronowi Stasiakowi, a ten skierował ją do siatki chociwelan. Szczecinianie wyszli na prowadzenie na 6. minut przed końcem sparingu. W debiucie w juniorach starszych gola zdobył Michał Graczyk . A na sam koniec wynik spotkania mocnym strzałem zza pola karnego ustalił Aron Stasiak. W sobotę zespół Pawła Crettiego zagra kolejny pojedynek kontrolny, a ich rywalem będzie Stal Szczecin.

Paweł Cretti, trener Pogoni Szczecin: - Ten zespół jest klejony niemalże od początku. Będziemy powoli budowali kolektyw. Ten sparing był ważny, bo chcieliśmy, aby chłopcy poczuli się jak drużyna. Ważne jest dla mnie to, aby dobrze się czuli we własnym gronie. W spotkaniu z Piastem mogliśmy zobaczyć nasze dwa oblicza. Pierwsza połowa pokazała, że mamy duży potencjał w ofensywie. Dodatkowo w rezerwie mamy skutecznych zawodników, których brakowało przed przerwą. To był dobry mecz, który pokazał, jak mniej więcej może wyglądać gra w następnym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Będziemy często na połowie przeciwnika, a on będzie chciał grać z kontry. Po jednej z nich straciliśmy drugą bramkę, a to pokazuje, że musimy nadal pracować. Natomiast w drugiej połowie graliśmy w nowym ustawieniu z zawodnikami testowanymi.

0:1 - Jakub Procyk - 5'
1:1 - Mateusz Bochnak - 6'
1:2 - Damian Wieliczko - 39'
2:2 - Aron Stasiak - 58'
3:2 - Michał Graczyk - 84'
4:2 - Aron Stasiak - 90'

juniorzy starsi Pogoni Szczecin (I połowa): Mikołaj Brylewski - Jakub Paprzycki, Sebastian Nagel, Szymon Jopek, Stanisław Wawrzynowicz - Mateusz Bartolewski, Michał Macuk, Damian Pawłowski, Błażej Starzycki, Mateusz Bochnak - Michał Górzyński (28' Aron Stasiak)

juniorzy starsi Pogoni Szczecin (II połowa): Daniel Kusztan -Jakub Paprzycki (64' Mateusz Bartolewski), Wojciech Błyszko, zawodnik testowany, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Michał Graczyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Mateusz Bochnak (55' Michał Górzyński), Aron Stasiak
źródło: własne/pogonszczecin.pl