piłka nożna / Mini Mundial
piłka nożna / Mini Mundial -
Poznaliśmy zwycięzców
Za nami Mini Mundial 2016 - europejskie wydanie. Tegoroczną edycję zdominowali zawodnicy z Choszczna i Drawska Pomorskiego.
W wielkim finale, który odbył się na obiektach Pogoni Szczecin wzięli udział najlepsi ze szkół podstawowych z sześciu gmin (wyłonieni z eliminacji). Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych klas III-IV i klas V-VI. W obu finałach spotkały się zawodnicy z Choszczna i Drawska Pomorskiego. W grupie młodszej Dania (Choszczno) pokonała Walię (Drawsko) 2:0. W starszej natomiast Chorwacja (Drawsko) wygrała 1:0 z Rumunią (Choszczno). O dużym pechu mogą mówić zawodnicy ze Świnoujścia, którzy w dwóch kategoriach zajęli czwarte miejsce. Oprócz pucharów i nagród, zwycięskie ekipy pojadą także na jesienny mecz reprezentacji Polski na Stadion Narodowy.
Młodzi piłkarze podczas finału mieli do swojej dyspozycji mnóstwo innych atrakcji. M.in. konsole do gier, koszykówkę czy dmuchany zamek. Turniej odwiedzili także aktualni piłkarze Pogoni - Łukasz ZwolińskiDawid Kort.

Kat. klas III-IV
1. Dania (SP 3 Choszczno)
2. Walia (SP DrawskoI)
3. Słowacja (SP 1Choszczno)
4. Anglia (SP 6 Świnoujście)
Wyróżnieni: zawodnik - Adam Śliwka (Walia), zawodniczka - Gabriela Trzybińska (Polska, ZSP 4 Świnoujście), strzelec - Dorian Kasprowicz (Dania), bramkarz - Miłosz Siekacz (Słowacja).

Kat. klas V-VI
1. Chorwacja (SP Drawsko I)
2. Rumunia (SP 3 Choszczno)
3. Serbia (SP Drawsko II)
4. Irlandia (SP 2 Świnoujście)
Wyróżnieni: zawodnik - Dominik Tkacz (Chorwacja), zawodniczka - Nadia Malinowska (Rumunia), strzelec - Jakub Ścirka (Irlandia), bramkarz: Maciej Holewski (Chorwacja).