piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Przegrana Orła w meczu z OKS Goleniów
autor: BengoroSpotkanie toczyło się w niezbyt szybkim tempie, a to oczywiście z powodu panującej aury. Początkowo przeważał Orzeł, jednak gra w większości toczyła się w środku pola. Tak w skrócie wyglądała pierwsza część premierowej połowy.
Następnie przewagę zaczęli zdobywać gospodarze, jednak i oni nie zdołali stworzyć klarownych sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem. Sytuacji podbramkowych było niewiele, ale to również zasługa uważnie grających defensyw obydwu ekip. Druga połowa była zgoła inna. Gra zespołów otworzyła się. Bardzo dobrze bronił bramkarz OKS-u i kilkukrotnie obronił swoją drużynę przed utratą bramki po strzałach m.in. Wiśniewskiego i Ignasiaka. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem w poprzeczkę oraz akcją sam na sam po przeprowadzonej kontrze, jednak bezbłędnie interweniował Nowotny.
W 87 minucie rozegrała się akcja, która zadecydowała o losach spotkania. Rzut rożny wykonywali gospodarze. Zdecydowali się na mocne dośrodkowanie na długi słupek, a tam akcję zamkną zawodnik ekipy z Goleniowa i silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył piękną bramkę. W końcówce Orzeł próbował odrobić straty, a po jednej akcji w polu karnym sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Orła, choć ten z perspektywy drużyny atakującej był ewidentny.

Po zaciętym i trudnym meczu Orzeł odnosi porażkę. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się zdobyć bramki temu zespołowi, co jest ogromną zasługą bramkarza gospodarzy.
Można stwierdzić, że jest to szczęśliwa przegrana Orła, bo pomimo porażki udało się temu zespołowi utrzymać fotel lidera i przewagę nad drugą w tabeli Hanzą (która przegrała wyjazdowe spotkanie ze Światowidem 3:1).

Ostatnie kolejki zapowiadają się niezwykle emocjonująco, a kluczowa może być czwartkowa kolejka. Orzeł do rozegrania ma jedynie 2 spotkania, Hanza 3 a Światowid aż 4.
Nie licząc na potknięcia rywali, Orzeł musi wygrać dwa ostatnie mecze i będzie pewny awansu oraz zwycięstwa w lidze. Kluczowe jest najbliższe spotkanie, w czwartek o godzinie 15:00 na stadionie w Łożnicy Orzeł zagra z Aquilą Szczecin.
źródło: Orzel.Loznica/facebook.com/własne