Świt zwycięża Bałtyk... a teraz czas na Puchar
autor: Świt SkolwinZespół z Północy Szczecina pokonał Bałtyk Koszalin 3:0, w przedostatnim meczu w sezonie 2015/2016 przed własną publicznością. Bramki dla Świtu zdobyli Krzysztof Filipowicz (na zdjęciu z prawej), Ernest Graś i Paweł Krawiec.

Miejscowi przeważali od pierwszych minut spotkania chociaż trzeba przyznać, że pojedynek nie był toczony w porywającym tempie. W 18 minucie odpitą piłkę udzerzył z powietrza Krzysztof Filipowicz i bramkarz Bałtyku skapitulował po raz pierwszy. Snajper Dumy Skolwina dwoił się i troił, jednak brakowało mu zimnej krwi w kolejnych sytuacjach podbramkowych.
Goście zagrażali bramce Marcina Kaczmarczyka, głównie podczas stałych fragmentów gry. Tymczasem tuż przed przerwą dośrodkowanie Jóźwiaka z prawej strony boiska wykorzystał Ernest Graś, który strzałem głową podwyższył na 2:0. Kilka chwil później bliski szczęścia po kolejnej wrzutce Jóźwiaka był Paweł Krawiec, jednak tym razem bramkarz przyjezdnych był na posterunku.

Druga połowa była podobnie jak pierwsza rozgrywana pod dyktando miejscowych, jednak ci dług nie potrafili udokumentować swojej przewagi. W końcu po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska Konrad Prawucki popędził na bramkę Koszalinian i wyłożył piłkę Pawłowi Kwarcowi a ten z ostrego kąta ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy.

Wygrana z Bałtykiem Koszalin przypieczętowała na 200% utrzymanie Świtu w nowej zreformowanej 3 lidze i pozwoliła umocnić się w czołówce tabeli. Cel nad, którego osiągnięciem pracowano od lata 2015 został osiągnięty! Gratulacje i podziękowania dla wszystkich którzy chociaż w małym stopniu przyczynili się do tego bezdyskusyjnego sukcesu!

Tymczasem już w środę (25 maja) zespół ze Skolwina czeka kolejne wyzwanie i jedno z ważniejszych spotkań w historii Klubu. Świtowcy udają się do Szczecinka na finał Pucharu Polski ZZPN, w którym ich rywalem będzie miejscowy MKP. Wszystkich Państwa, którzy chcieliby uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu serdecznie zapraszamy!

ŚWIT SKOLWIN - BAŁTYK KOSZALIN 3:0(2:0)
1:0 Krzysztof Filipowicz - 18’
2:0 Ernest Graś - 44’
3:0 Paweł Krawiec - 75’

Świt: Kaczmarczyk - Kudryavtsev (46' Prawucki), Odlanicki, Jóźwiak (46' Kronkowski), Kotus - Krawiec, Szczepanik G., Kurczak (65' Szczepanik O.), Graś - Filipowicz, Garlej (65' Krystek).

Bałtyk: Skrzyński - Bany (46’ Czenko), Zimnicki, Rak, Ponurko, Fastyn (Szymański), Stanischewski, Pasieka, Gregorek (35’ Pedro Felipe), Saliwon, Tylczyński (60’ Rząsa).