piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Wysoka wygrana Portowców
autor: P. Smalkowska W sobotnim spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Pogoń Szczecin pokonała 6:0 Gwarka Zabrze.

Wynik meczu w 21. minucie spotkania otworzył Mateusz Bochnak, który wykorzystał błąd golkipera zabrzan, który zagrał do niego futbolówkę. Portowcy mogli prowadzić wcześniej, do pustej bramki gości strzelał Jaroch, piłkę wybił jednak defensor gości. W 41. minucie gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Krystian Peda. Wynik w pierwszej połowie ustalił Mateusz Bartolewski, który wykorzystał podanie Bochnaka.
W 54. minucie Mateusz Bochnak otrzymał futbolówkę od Kuśmierka i skierował piłkę do bramki opuszczonej przez Krzysztofa Krupę. W 70. minucie na 5:0 trafił Jakub Kuzko, a wynik spotkania ustalił w 77. minucie Gracjan Jaroch. 21 maja Pogoń Szczecin zagra w Poznaniu z Wartą, a następnie czeka pojedynek w ramach półfinału Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Rywalem podopiecznych trenera Crettiego będzie Jagiellonia Białystok.

Paweł Cretti, szkoleniowiec Pogoni Szczecin: - Cieszymy się, że mimo komfortowej sytuacji w tabeli, dalej podtrzymujemy zarówno dobrą passę, jak i pasję do gry. Będę miał spory ból głowy przed półfinałami odnośnie decyzji personalnych. Jednak takie problemy dla trenerów czy klubu to świetna wiadomość. Bardzo się cieszymy, bo to, nad czym pracowaliśmy, zrealizowaliśmy w sobotę. Dobrze przechodziliśmy z obrony do ataku. Kilka bramek zdobyliśmy po odbiorze i kontrach. Jednak nadal musimy pracować nad reakcją po stracie piłki. To mentalnie jest również trudniejsze. Stałe fragmenty gry w defensywie - szczególnie w pierwszej połowie - były niebezpieczne. Piłkarze Gwarka mieli sytuacje, po których mogli zdobyć gola. Ci chłopcy są stworzeni, żeby grać kombinacyjną piłkę. Również w defensywie wyglądamy solidnie. W ostatnich dwóch meczach traciliśmy szybko bramki. W sobotę dobrze, że nie mieliśmy chwili rozluźnienia. Chłopcy grają o mistrzostwo w każdej potyczce.

Janusz Kowalski, szkoleniowiec Gwarka Zabrze: - W pierwszych 30 minutach przeprowadziliśmy kilka sytuacji pod bramką Pogoni Szczecin i to wszystko, na co było nas stać. Szczecinianie byli lepszym zespołem. Wydaje mi się, że z dwójki: Lech Poznań i Pogoń Szczecin to wasza drużyna jest lepsza. Mieliśmy kilka problemów przed tym spotkaniem, ale nie możemy się tym tłumaczyć, bo każdy się zmaga z kłopotami. Będziemy do końca grali o utrzymanie. Wszystko jest w naszych nogach, bo czeka nas potyczka z Ruchem Chorzów. To ona zadecyduje o tym, kto zostanie, a kto pożegna się z Centralną Ligą Juniorów Starszych.

1:0 - Mateusz Bochnak - 21'
2:0 - Krystian Peda - 41'
3:0 - Mateusz Bartolewski - 45'
4:0 - Mateusz Bochnak - 54'
5:0 - Jakub Kuzko - 70'
6:0 - Gracjan Jaroch - 77'

Pogoń Szczecin: Patryk Brzozowski - Fabian Pach (51' Sebastian Nagel), Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Mateusz Bartolewski - Gracjan Kuśmierek, Tomasz Borucki, Damian Pawłowski (76' Krystian Ziółkowski), Krystian Peda (46' Michał Górzyński), Mateusz Bochnak - Gracjan Jaroch.
źródło: własne/pogonszczecin.pl