piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Wygrana z Akademią
autor: EBP Pogoń Szczecinuniorzy starsi Pogoni Szczecin wracają z Wrocławia z kompletem punktów. Podopieczni Pawła Crettiego pokonali beniaminka - FC Academy - 3:2, a na listę strzelców wpisali się Jakub Kuzko, Sebastian Kowalczyk i Gracjan Jaroch. (na zdjęciu)

Sztab szkoleniowy dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce m.in. na bokach obrony zagrali Paweł Marczuk i Mateusz Bartolewski. Z kolei między słupkami - drugi raz z rzędu - stanął Mikołaj Brylewski. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 45. minuty. To wtedy - po rzucie wolnym - najwyżej w polu karnym wyskoczył Kuzko i silnym uderzeniem z głowy wpakował piłkę do siatki.
Bliski nokautu rywali był Gracjan Kuśmierek, który przed zejściem na przerwę mógł zdobyć drugiego gola dla zespołu, ale po podaniu Mateusza Bochnaka jego strzał intuicyjnie obronił golkiper.
- Piłkarsko dominowaliśmy, ale wrocławianie to nieprzyjemna drużyna - przyznał Paweł Cretti. - Do momentu utraconych bramek graliśmy dobrze i swobodnie.

Na początku drugiej połowy na boisku zameldowali się Kowalczyk i Jaroch, którzy zdobyli po trafieniu. Ten pierwszy wykończył trójkową akcję, wszedł w pole karne, położył bramkarza i wpisał się na listę strzelców. Z kolei Jaroch wykończył rajd Fabiana Pacha. Napastnik przyjął piłkę na 8. metrze i technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobył gola na 3:0.

W końcówce do głosu doszli wrocławianie, którzy zdobyli dwa gole, ale to było za mało, aby zgarnąć punkty. Portowcy wracają do Szczecina, gdzie w sobotę zagrają z Gwarkiem Zabrze.

- W końcówce zabrakło nam koncentracji - powiedział Cretti. - Mieliśmy małą nerwówkę. To daje nam do myślenia i będziemy chcieli uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Cieszymy się, że trzy punkty jadą do Szczecina.

0:1 - Jakub Kuzko - 45'
0:2 - Sebastian Kowalczyk - 57'
0:3 - Gracjan Jaroch - 82'