Świt ogrywa Wierzycę Pelplin
Na zakończenie 26. serii spotkań III Ligi Bałtyckiej, Świt Skolwin zwyciężył przed własną publicznością Wierzycę Pelplin 2:1. Bramki dla Świtowców zdobyli podobnie jak przed tygodniem w pojedynku z Gryfem Słupsk - Marcin Krystek oraz Kamil Walków.
Spotkanie rozpoczęło się od przewagi miejscowych, którzy starali się od pierwszych minut narzucić swoje warunki gry. Goście koncentrowali się głównie na obronie i od czasu do czasu starali się kontrować Skolwinian. W 20 minucie spotkania po długim wykopie bramkarza Wierzycy, piłkę przejął prawy pomocnik gości, który uciekł Hubertowi Kotusowi i wyłożył piłkę Danielowi Sławińskiemu, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki Świtu. Po kilku minutach gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, lecz w kluczowych momentach zawodnicy ze Skolwina decydowali się na niewłaściwe rozwiązania, przez co do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W przerwie meczu w szatni gospodarzy 'zawrzało' i zawodnicy usłyszeli kilka cierpkich słów od trenerów, przyniosło to natychmiastowy efekt tuż po zmianie stron. Duma Skolwina zamknęła przyjezdnych na ich połowie boiska. Najpierw egzekwujący rzut wolny Szymon Kurczak trafił piłką w rękę zawodnika gości stojącego w murze, co nie umknęło uwadze sędziego Bzowskiego, który podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Krystek i pewnym strzałem pokonał Daniela Czapiewskiego. Dwie minuty później akcje przeprowadzoną prawą stroną boiska, zamknął Kamil Walków, który uderzył piłkę z powietrza w niezbyt mocny sposób, ale na tyle precyzyjny, że ta po rękach bramkarza wpadła do bramki drużyny z Pelplina. Świt dążył do podwyższenia wyniku, jednak brakowało skuteczności i wyrachowania pod bramką rywali. Tymczasem zawodnicy Wierzycy postawili wszystko na jedną kartę, dzięki czemu w końcówce spotkania kilkakrotnie zagrozili bramce Marcina Kaczmarczyka, lecz bez powodzenia.

Dzięki temu zwycięstwu Duma Skolwina ma na swoim koncie 51 oczek i zrobiła kolejny poważny krok ku założonemu celowi, którym jest utrzymanie w gronie III-ligowców. Tymczasem już w środę podopieczny Artura Malińskiego i Rafała Jabłonowskiego czeka pojedynek w półfinale Pucharu Polski w Sławnie z miejscową Sławą.

ŚWIT SKOLWIN - WIERZYCA PELPLIN 2:1(0:1)