piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Dobry mecz, zakończony porażką
autor: waldemar kosowski Dobry mecz rozegrały piłkarki synowskiej Victorii SP 2. Przegrały spotkanie w Łodzi z liderem I ligi kobiet zespołem UKS SMS Łódź w stosunku 2:5. Pomimo porażki sianowianki napędziły sporo strachu najlepszemu zespołowi I ligi grupy północnej. Nie było to łatwe spotkanie dla łodzianek. Początek spotkania to napór SMS-u i bramka już w 7 minucie dla zespołu gospodyń. Piłkarki Victorii SP 2 nie załamały się i podjęły rękawice, już w 19 minucie Nikola Wodarczyk, pięknym strzałem z 30 metrów zdobyła wyrównanie. Sianowianki poszły za ciosem i w 27 oraz 28 minucie stworzyły dwie bardzo dobre sytuacje, z których ta druga po strzale Malwiny zakończyła się bramką. Zszokowane bramką łodzianki oddały chwilowo inicjatywę piłkarkom Victorii SP2, które grały jak natchnione.
Niestety w 34 minucie sędzina spotkania zupełnie niespodziewanie dyktuje karnego dla SMS-u. Za faul, którego nie było. Raczej to łodzianka powinna dostać żółtą kartkę za wymuszenie karnego. Podłamane bramką sianowianki oddają inicjatywę gospodyniom i w 38 minucie po strzale Martyny Wiankowskiej tracą trzecią bramkę a w 41 następną po uderzeniu Maji Osińskiej.

Niezrażone wynikiem sianowianki wychodzą na druga połowę spotkania z postanowieniem odrobienia strat. I rzeczywiście już w 47 minucie po super akcji Malwiny Grzelak broni bramkarka z Łodzi a dobitkę z bliskiej odległości marnuje Monika Żak. Nie strzelona kontaktowa bramka wybija trochę z rytmu sianowianki, które oddają inicjatywę łodziankom, które mocno przyciskają i oddaja sporo strzałów. Dobrze broni jednak sianowska bramkarka Małgorzata Chwastek. Niestety w 72 minucie pada piąta bramka dla UKS SMS i właściwie było po meczu. Piłkarki z Łodzi nadal naciskały, ale już nic więcej nie strzeliły. Za to w 87 minucie po kapitalnym strzale Malwiny Grzelak z rzutu wolnego sianowianki były blisko zdobycia gola, ale uderzenie Malwiny w okienko pięknie obroniła bramkarka z Łodzi. Minute później blisko strzelenia bramki ponownie Malwina Grzelak, ale na posterunku bramkarka z Łodzi. W sumie był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu zespołów. Lepsze jednak były piłkarki SMU-u, które strzeliły 5 bramek. Nie wykorzystały też wielu dogodnych sytuacji. Na przeszkodzie do ich strzelenia stała dobrze dysponowana obrona i bramkarka z Sianowa. Trener Jędrzej Bielecki podsumowując spotkanie pogratulował zwycięskiemu zespołowi, ale stwierdził, że mimo przewagi łodzianek mecz był do wygrania lub przynajmniej zremisowania. Mój zespól prowadził 2:1 i niefortunna decyzja sędziny meczu całkowicie odmieniła losy spotkania. Po karnym z moich dziewczyn jakby uszło powietrze. Mimo porażki muszą pochwalić moje dziewczyny, które zagrały naprawdę dobry mecz. Wygrał lepszy zespól ale wcale nie musiał. W Victorii SP 2 po ponad 10 latach przerwy w grze zadebiutowała Monika Żak i był to udany występ (Monika Żak to pierwsza reprezentantka Polski juniorek w historii sianowskiego klubu). Następne spotkanie sianowianki rozegrają w Sianowie w sobotę 30.04.2016 o godz.12.00 z Polonią Poznań.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Izabela Pawłowska, Laura Krupienko (78 Alicja Wojciechowska), Nikola Wodarczyk, Karolina Wieczorek, Klaudia Saganowska, Monika Żak (78 Wiktoria Tomaszewska) , Malwina Grzelak.

UKS SMS ŁÓDŹ -UKS VICTORIA SP2 SIANÓW 5:2(4:2)
1:0 7 min. Weronika Zasowska
1:1 19 min. Nikola Wodarczyk
1:2 28 min. Malwina Grzelak
2:2 34 min. Martyna Wiankowska karny
3:2 38 min.Martyna Wiankowska
4:2 42 min. Maja Osińska