Bałtyk z pierwszym zwycięstwem u siebie
autor: R. MachowiczNa ten dzień Bałtyk Koszalin czekał od początku sezonu. Podopieczni Mateusza Kazimerczaka wygrali pierwsze spotkanie na swoim stadionie w sezonie 2015/2016. Bałtyk pokonał na własnym boisku niepokonanego w bieżącym roku KS Chwaszczyno 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Szymański.

Gospodarze objęli prowadzenie w 21 minucie. Akcję rozpoczęło dośrodkowanie z prawego skrzydła, następnie piłka dochodzi do Przemysława Saliwona, który podaje do Łukasza Szymański, a ten płaskim strzałem w prawy róg daje prowadzenie gospodarzom.
Goście jeszcze w pierwszej połowie chcieli doprowadzić do wyrównania. Jednak tego dnia defensywa Bałtyku spisywała się bardzo dobrze.

Po zmianie stron przez długie minuty Chwaszczyno nie wychodziło z połowy Bałtyku. Znakomita postawa Skrzyńskiego i całego bloku defensywnego pozwoliła dowieźć szczęśliwie jednobramkowe zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Kolejny mecz Bałtyk rozegra 30 kwietnia w Drawsku Pomorskim. Natomiast trzy kolejne mecze koszalinianie rozegrają we własnym mieście, 3 maja z Bałtykiem Gdynia, 7 maja na stadionie przy ul. Fałata dojdzie do derbów Koszalina (Gwardia-Bałtyk) i 14 maja podejmować będą Vinetę Wolin.

Zespół Bałtyku grał w składzie: Skrzyński, Bany, Czenko, Ponurko, Rak, Pasieka, Szymański, Saliwon (Kwiatkowski, Fastyn), Pedro (Gregorek), Krauze (Naworski), Karmański
źródło: inf. własna