piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Awans na wyciągnięcie ręki
autor: crashSzczypiornistki ENERGI AZS Koszalin zbliżyły się znacząco do awansu walki o miejsca 5-8 Superligi kobiet. W pierwszym meczu po odpadnięciu z walki o medale podopieczne Anity Unijat rozbiły na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Od początku pojedynku zarysowała się przewaga koszalinianek, które już w 12 minucie po rzucie Romany Roszak było 7:3 dla ENERGI AZS. W kolejnych minutach powiększała się przewaga akademiczek 10:4. Drugi kwadrans pierwszej połowy był nieco lepszy dla Piotrcovii, która zmniejszyła stratę do przerwy do trzech bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13 dla Koszalina.
Po zmianie stron ENERGA AZS udowadniała, że to ona jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Już w 33 minucie było 19:13, a w kolejnych minutach utrzymywała się wywalczona przewaga. Szkoleniowiec Piotrcovii starał się przerwami na żądanie odwrócić losy spotkania. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Koszalinianki do zwycięstwa poprowadziła Walentyna Niesciaruk, która rzuciła dziesięć bramek. Kolejny raz znakomite zawody rozegrały bramkarki Marta Wiercioch, która obroniła , aż trzy rzuty karne i Beata Kowalczyk, która kolejny raz obroniła kilka trudnych piłek.

Rewanż odbędzie się w przyszły weekend w Koszalinie.
źródło: inf. własna