piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Podjęli walkę z Wielkopolskim ZPN
Reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2000 i 2001) rozegrały w Popowie i we Wronkach pierwsze w tym roku mecze mistrzowskiego sezonu 2015/16. Rywalem był Wielkopolski ZPN. Oba spotkania zakończyły się porażkami naszych drużyn. Suche wyniki nie oddają jednak właściwie przebiegu spotkań.
Reprezentacja z rocznika 2001 występująca w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego przegrała w Popowie z Wielkopolskim ZPN 0:2 (0:0). W zespole gospodarzy wystąpiło pięciu reprezentantów Polski. W ubiegłym tygodniu reprezentacja U15 pokonała w Krośnie w towarzyskim spotkaniu Finlandię aż 5:0. W podstawowym składzie biało-czerwonych grali Jakub Karbownik, Oskar Nowak, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Białczyk oraz Karol Smajdor (wszyscy Lech Poznań). Wszyscy oni wystąpili w meczu przeciwko ZZPN.
Do przerwy gospodarze nieznacznie tylko przeważali. Nie zdołali jednak poważniej zagrozić naszej bramce. - Jestem zbudowany bardzo ambitną postawą naszych piłkarzy. Gospodarze są wprawdzie lepsi technicznie, ale dzięki zaangażowaniu naszych piłkarzy, ich wielkiej woli walki i bardzo konsekwentnemu trzymaniu obranej przez trenerów taktyki, rywale nie byli w stanie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych - w przerwie meczu mówił Marek Safanów, trener koordynator ZZPN. Kto wie jak potoczyłoby się to spotkaniem, gdyby nie błąd naszego bramkarza. W pierwszej minucie drugiej połowy, po rzucie rożnym źle obliczył lot piłki i Białczyk z bliska strzelił głową do pustej bramki. Nie mający nich do stracenia ZZPN zaatakował i był bliski wyrównania. Po precyzyjnym podaniu Mateusza Rościszewskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Cybula. Odważny wybieg z bramki zapobiegł utracie gola. Na 10 minut przed końcem spotkania bramkarz ZZPN w zupełnie niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk. Wykorzystał to Smajdor, który nie miał problemów z posłaniem piłki do opuszczonej bramki. Ta sytuacja definitywnie przesądziła losy spotkania. Wielkopolski ZPN wygrał zasłużenie, ale nasz zespół mimo porażki pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

ZZPN zagrał w składzie: Sasiak - Żulpo, Ładny, Lewandowski, Wojtczak - Jachno, Kwiecień - Czajkowski, Rościszewski, Radziński - Kankowski. W drugiej połowie na boisko weszli: Cybula, Smoliński, Gołojuch, Czeszewski oraz Szukiełowicz.
Trenerami naszego zespołu są: Adrian Jankowski oraz Kamil Chicewicz.

W innym meczu grupowym w Pomorski ZPN zremisował z Kujawsko-Pomorskim ZPN 1:1 (0:1).
Tabela po czterech kolejkach spotkań:
1. Wielkopolski ZPN 12 14:3
2. Pomorski ZPN 7 7:6
3. Zachodniopomorski ZPN 3 4:8
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 1 1:9
Nasz zespół wciąż ma szansę na wyjście z grupy (awansują dwa zespoły). Żeby tak się jednak stało ZZPN musi jednak wygrać oba pozostałe spotkania z Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim ZPN. - Po tym co zobaczyłem w Popowie jestem dobrej myśli. Z taką grą tych chłopców stać na pokonanie obu tych drużyn - uważa Marek Safanów.

Z kolei nasza reprezentacja z rocznika 2000 na świetnie przygotowanej murawie we Wronkach kontynuowała rywalizację w turnieju o puchar Kazimierza Deyny. Mecz z Wielkopolskim ZPN zakończył się bardzo nieznaczną porażką naszej reprezentacji 0:1 (0:1).
Nasz zespół w meczach rozegranych jesienią nie zdobył punktu. W konfrontacji z Wielkopolskim ZPN wydawał się być z góry na straconej pozycji. Mecz zweryfikował jednak te opinie. Nasza drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie. ZZPN w niczym nie ustępował gospodarzom, w szeregach których grało aż ośmiu reprezentantów Polski do lat 16.- Remis byłby najbardziej sprawiedliwym wynikiem - podsumował spotkanie Marek Safanów.

Z przyjemnością patrzyło się na grę ZZPN. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się między innymi Błażej Starzycki. Pozostali nasi piłkarze wiele mu jednak nie ustępowali. W 10 minucie po jednej z wielu składnych akcji ZZPN był bardzo bliski objęcia prowadzenia. Piłkę po strzale głową Benedyczaka zdołał końcami palców strącić bramkarz Mrożek. Po jego świetnej interwencji piłka trafiła w słupek i wyszła w pole,
Mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Gospodarze tylko w jednym byli wyraźnie lepsi od naszego zespołu - dużo groźniej wykonywali stałe fragmenty gry. I właśnie po jednym z rzutów wolnych WZPN objął prowadzenie. Po zmianie stron nasza drużyna miała co najmniej dwie idealne okazje do remisu. Zabrakło jednak zimnej krwi w wykończeniu akcji.

ZZPN grał w składzie: Pietrzak - Rotengruber, Zimnicki, Michalski, Plebańczyk - Górka, Hendryk, Żurawski, Starzycki, Boniecki - Benedyczak. Po zmianie strona grali: De Clerk, Matysak, Duchowski, Bruzdewicz, Wasilewski, Midzio oraz Antoniuk
Trenerami kadry ZZPN są Piotr Łęczyński i Mateusz Kaźmierczak.

W innym meczu grupowym rozegranym w Pomorski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 3:1.