Ostatni sprawdzian przed play-offami oblany
Rotwailery rozszarpały Wilki, tak pokrótce można opisać premierowy mecz 30. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki we Włocławku. Miejscowy Anwil rozgromił Wilki Morskie Szczecin 94:63 i wciąż pozostaje w grze o trzecią lokatę. Natomiast szczecinianie oblali swój test i najprawdopodobniej sezon zasadniczy zakończą na siódmej pozycji. Trudno bowiem się spodziewać aby Stal Ostrów Wielkopolski w niedzielę pokonała Pro-Basket Kutno. Gdyby jednak się tak stało to możliwe jest, że będziemy mięli trzykrotną powtórkę z dzisiejszej (21.04) rywalizacji w pierwszej rundzie fazy pucharowej.
Pierwsza połowa jeszcze nie wskazywała, że goście będą wracali na tarczy a przynajmniej nie aż z takim bagażem. W pierwszej kwarcie spotkanie było wyrównane, żadna z drużyn nie była w stanie większej przewagi (największa różnica z pierwszych sekund wynosiła pięć oczek na korzyść dla Wilków). Dobrze w mecz weszli Frank Gaines i Paweł Kikowski, obaj zanotowali po pięć oczek w tej odsłonie.

W drugiej ćwiartce początkowo było podobnie, Anwil zacieśniał swoją strefę w obronie i King Wilkom Morskich trudno było zdobywać kolejne punkty. O sile ofensywnej szczecińskiego zespołu stanowił C.J Aiken. Amerykanin popisał się też kilkoma efektownymi blokami, jednak gospodarze zyskali kilka punktów przewagi i King Wilki po rzucie Piotra Stelmacha na przerwę schodziły przy stanie 33:40.

Po zmianie stron Anwil dał lekcję koszykówki przyjezdnym. Miejscowi imponowali skutecznością i grą obronną. W pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 36. pkt, więc stało się jasne kto tego dnia zwycięży. Ostatecznie podopieczni trenera Marka Łukomskiego przegrali 63:94.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 94:63 (15:14, 25:19, 35:12, 19:18)

Anwil: Jelinek 17 (5/6x3), Andjusić 16, Diduszko 11, Chyliński 10, Bristol 10 (7 zb.), Stelmach 9, Dmitriew 9, Tomaszk 6, Skibniewski 3 (5 as.), Łączyński 3 (4 przech.), Hanke 0, Warszawski 0

Wilki: Gaines 14, Kikowski 10, Nowakowski 9 (3x3), Aiken 8 (5 zb.), Brown 5 (6 str.), Leończyk 4, Majewski 4, Garbacz 3, Robinson 2 (5 as.), Majcherek 2, Galdikas 2, Nikolić 0
źródło: własne / kingwilki.pl