piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Portowcy zatopili Arkę
autor: EBP Pogoń SzczecinRezultatem 6:2 dla Pogoni Szczecin zakończył się sobotni mecz z Arką Gdynia w Centralnej Lidze Juniorów rozgrywanym w sobotę, 16 kwietnia.

Szczecinianie w sobotnim pojedynku bardzo szybko rozwiązali worek z bramkami. W 10. minucie po trójkowej akcji bramkarza gdynian w sytuacji sam na sam pokonał Damian Pawłowski. Cztery minuty później było już 2:0, a dośrodkowanie Kowalczyka na gola zamienił Gracjan Jaroch (na zdjęciu). Na kolejne trafienie Portowców trzeba było czekać do 31. minuty. Wtedy to Arkadiusz Moczadła skapitulował po strzale Sebastiana Kowalczyka. 120. sekund później gdynianie zdobyli kontaktowego gola po uderzeniu Damiana Gębisia.
Po przerwie kolejne trafienie należało do podopiecznych trenera Crettiego, drugi raz w tym pojedynku na listę strzelców wpisał się Gracjan Jaroch. W meczu tym wystąpił także po sześciomiesięcznym rozbracie z piłką Krystian Peda, który po powrocie na boisko zdobył bramkę w 63. minucie. Na sam koniec meczu Portowcy prowadzili już 6:1 po trafieniu Tomasza Boruckiego. Jednak przed gwizdkiem końcowym arbitra rozmiary porażki Arkowców zmniejszył Szymon Nowicki . Zajmujące trzecie miejsce Zagłębie Lubin przegrało w spotkaniu derbowym Dolnego Śląska 1:3 z FC Academy Wrocław i dzięki temu granatowo-bordowi mają już nad nimi przewagę jedenastu punktów. W następnej kolejce szczecinianie udadzą się do Chorzowa na mecz z Ruchem.

1:0 - Damian Pawłowski - 10'
2:0 - Gracjan Jaroch - 14'
3:0 - Sebastian Kowalczyk - 31'
3:1 - Damian Gębiś - 33'
4:1 - Gracjan Jaroch - 47'
5:1 - Krystian Peda - 63'
6:1 - Tomasz Borucki - 90'
6:2 - Szymon Nowicki - 90'

Pogoń Szczecin: Patryk Brzozowski - Fabian Pach, Patryk Adamczuk, Paweł Marczuk, Szymon Waleński - Gracjan Kuśmierek, Jakub Piotrowski, Sebastian Kowalczyk (63' Krystian Ziółkowski), Damian Pawłowski (77' Tomasz Borucki), Mateusz Bochnak (70' Mateusz Bartolewski) - Gracjan Jaroch (50' Krystian Peda).