piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Kolejna wygrana w Lidze Makroregionalnej
autor: P. SmalkowskaWygraną 4:0 Pogoni Szczecin nad Bałtykiem Koszalin zakończyło się spotkanie 3. kolejki Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Bramki dla Portowców zdobyli Stanisław Wawrzynowicz, Dominik Nowakowski oraz Błażej Starzycki (dwie)(na zdjęciu).

Szczecinianie od początku ruszyli do ataku. Wynik próbował otworzyć trzykrotnie Aron Stasiak, jednak zabrakło szczęścia. W 24. minucie wynik spotkania otworzył Stanisław Wawrzynowicz, po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po chwili Młodzi Portowcy powinni prowadzić 2:0, jednak Jakub Paprzycki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
Na początku drugiej połowy po 120. sekundach było już 2:0 dla gospodarzy. Bramkarza Bałtyku pokonał Błażej Starzycki , W 57. minucie młody Reprezentant Polski podwyższył wynik na 3:0.

Swoje szanse miał także Szymon Jopek, jednak brakowało mu precyzji przy strzale. Wynik niedzielnego spotkania ustalił Dominik Nowakowski. Wykorzystał on centrę z lewej strony boiska. W następnej kolejce szczecinianie zagrają w Bydgoszczy z Zawiszą.

Piotr Łęczyński, szkoleniowiec Pogoni Szczecin: - Jesteśmy zadowoleni zarówno z wyniku, jak i gry w drugiej połowie. W pierwszej wyglądało to nieźle, ale wiemy, że stać nas na dużo lepszą, skuteczniejszą i szybszą grę. Rozmawialiśmy o tym również w przerwie. Zawodnicy kilka uwag wzięli do serca i równo z gwizdkiem sędziego ruszyli na rywala. Dzięki temu zdobyliśmy gola na 2:0. Chcielibyśmy, aby nasza skuteczność była jeszcze lepsza. Stwarzamy bardzo dużo sytuacji. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek. Dlatego cieszę się, że narzucamy wysokie tempo i utrzymujemy je do ostatniej minuty. Jednak chcemy grać jeszcze szybciej, abyśmy byli zadowoleni z dwóch połów. W niedzielę cały zespół dobrze się zaprezentował. Rezerwowi weszli i okazali się wzmocnieniem, co nie było oczywistością z Chemikiem Bydgoszcz. Teraz skupiamy się na kolejnym pojedynku z Zawiszą Bydgoszcz.

Mateusz Kaźmierczak, szkoleniowiec Bałtyku Koszalin: - Wynik świadczy o tym, jaki to był mecz. Odzwierciedla również, w jakich miejscach znajdują się oba zespoły. Za każdym razem, gdy przyjeżdżamy do Szczecina, stwarzamy jedną lub dwie bardzo dobrze akcje, ale brakuje nam skuteczności. Gdyby piłkarze Pogoni zagrali na 100% możliwości, to przegralibyśmy jeszcze wyżej. Gramy po to, aby się rozwijać. W Koszalinie budujemy kapitał na przyszłość. Nie będziemy w tej lidze odgrywali głównej roli. Rozwój chłopców jest dla nas najważniejszy, dlatego zależało nam na tym, aby dostać się do Ligi Makroregionalnej. Dopóki mieliśmy siły i nie popełnialiśmy błędów w defensywie, to graliśmy nieźle. Byliśmy zmobilizowani i taktycznie dobrze przygotowani. Jednak kosztem utraty sił, straciliśmy bramki.

1:0 - Stanisław Wawrzynowicz - 24'
2:0 - Błażej Starzycki - 42'
3:0 - Błażej Starzycki - 57'
4:0 - Dominik Nowakowski - 62'

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan (65' Kacper Pietrzak) - Jakub Brzozowski, Wojciech Błyszko (72' Hubert Sadowski), Szymon Jopek (72' Kacper Michalski), Stanisław Wawrzynowicz - Jakub Paprzycki, Maciej Żurawski (62' Daniel Rotengruber), Błażej Starzycki, Jan Imiołek, Bartosz Boniecki (58' Dominik Nowakowski) - Aron Stasiak (65' Dominik Andrzejewski).
źródło: własne/pogonszczecin.pl