piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Juniorzy na start
autor: PszczółekW niedzielę - 20 marca 2016 - na nowo wybudowanym boisku przy ul. Białoruskiej, arcyważnym meczem z liderem - drużyną Pomorzanin Nowogard, zainaugurowali rundę rewanżową w grupie 1, II klasy juniorzy UKS Prawobrzeże Świnoujście.

Początek spotkania, jak i cała pierwsza połowa, toczyły się pod dyktando zdeterminowanych Prawobrzeżan, którzy stworzyli kilka wyśmienitych okazji do strzelenia bramki, żadnej jednak nie wykorzystali.

Dopiero w 44 minucie;, przepięknym strzałem z rzutu wolnego, prowadzenie UKSiakom dał Tworek. Do końca bardzo udanej pierwszej połowy, wynik nie uległ zmianie i to Prawobrzeżanie schodzili do szatni, ze skromnym jednobramkowym prowadzeniem.
Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy. Sytuacja jednak zmieniła się, gdy po błędzie obrony, goście wykorzystali słusznie podyktowaną jedenastkę. Później było już tylko gorzej - dwie czerwone kartki, dwie bramki Pomorzanina i mecz skończył się porażką 1:3. Trzeba jednak przyznać, że gra była lepsza niż wynik końcowy.
Po meczu juniorów, na boisko wybiegli seniorzy. Nowe boisko, nowi zawodnicy, nowe nadzieje. Przeciwnikiem zespołu UKS była drużyna Bizon z Cerkwicy, zajmująca 12 pozycję w tabeli szczecińskiej A-klasy z dorobkiem 10 punktów.
Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi Prawobrzeżan, którzy składnymi akcjami, stwarzali co chwilę zagrożenie pod bramką beniaminka. Zdobycie pierwszej bramki było tylko kwestią czasu.

Prowadzenie, po indywidualnej akcji, dał gospodarzom Dańczak. Minutę później, Bajda na 2:0. Nieliczne próby kontrataku, były szybko rozbijane, przez dobrze zorganizowaną drużynę UKSu. Do przerwy, zasłużone prowadzenie UKSu - 2:0.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg - składne i dynamiczne akcje gospodarzy, słupek, poprzeczka i dwa gole Bajdy, dają gospodarzom pewne 3 punkty i zwycięstwo 4:0 - niezły początek rundy. Warto podkreślić, że dzisiaj UKSiacy stanowili monolit - trudno wyróżnić poszczególnych graczy bo wszyscy zagrali na bardzo wysokim poziomie.