piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Derby Gminy dla Bałtyku
autor: P. Skiba W sobotnie popołudnie na stadionie w Gostyniu odbyły się piłkarskie Derby Gminy Świerzno pomiędzy miejscowym Bałtykiem a Koroną Stuchowo.

Ponad stu sympatyków piłki nożnej wybrało się na miejscowy stadion, aby oglądać kolejne już a-klasowe derby gminy. Jesienią w Stuchowie 4:0 zwyciężyli gospodarze. Przed tym spotkaniem pewne było, że oba zespoły będą chciały wygrać. A piłkarze Bałtyku na swoim obiekcie zmazać jesienną porażkę. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobyli goście. Występującego w tym pojedynku na bramce gospodarzy Adama Wojciechowskiego, pokonał Bartłomiej Polak. W pierwszej połowie nie zabrakło emocji. Oba zespoły zostały osłabione czerwonymi kartkami. Po bezpośrednim starciu obejrzeli je Krzysztof Domoń z Bałtyku i Kamil Kuźmicki z Korony.
W drugiej połowie gospodarze dążyli do wyrównania stanu spotkania. Udało im się to dzięki trafieniu Mikołaja Kwiatkowskiego. Po kilku minutach sędzia wskazał na rzut krany dla stuchowian. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Bartłomiej Polak, który futbolówkę posłał zamiast do siatki prosto w Adama Wojciechowskiego.
Obroniony rzut karny zmotywował zawodników Bałtyku.

Miejscowi kibice cieszyli się wkrótce z trafienia Roberta Pałki. Zawodnicy ze Stuchowa nie potrafili sforsować defensywy gostynian, a mając już sytuację do zdobycia bramki nie potrafili jej wykorzystać. „Kropkę nad i” postawili w tym meczu zawodnicy prowadzeni przez Ryszarda Sidorowicza. Błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Andrzej Frańczak, który ustalił wynik sobotnich derbów na 3:1 dla Bałtyku.

Była to pierwsza wygrana Bałtyku Gostyń z Koroną Stuchowo od wielu lat. Wygrał zespół w tym dniu lepszy, który potrafił wykorzystać nadarzające się sytuacje bramkowe.