koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Pora na play off
autor: Kotwica 50 Kołobrzeg'Weekendowa wycieczka' Kotwicy 50 do Trójmiasta i okolic, zaowocowała 222 punktami oraz ósmą i dziewiątą 'setką' w sezonie, wieńczącymi zwycięski marsz w rundzie zasadniczej 2 ligi.

W sobotę, 5 marca 'czarodzieje' spotkali się w Gdyni, z przeżywającym drugoligową przygodę Itago. Nasi do spotkania podeszli chyba zbyt nonszalancko, bo w pierwszych dwóch kwartach stracili aż 50 oczek. Szczególnie w pierwszej, hasło 'bij mistrza' przyświecało akcjom gospodarzy. Wysoka ich skuteczność, poparta czterema trójkami, przy naszej mało dokładnej obronie, przyniosła czteropunktową przewagę (choć chwilowo było już 14 punktów). Ostatnie trzy minuty drugiej kwarty zdominował Grzesiek Arabas, oddając pięć kolejnych celnych rzutów (w tym 4x3), zaliczając czternaście oczek i wyprowadzając kołobrzeżan na prowadzenie.
Druga połowa już 'normalna'; trzecia kwarta dziesięcioma, czwarta również tyloma, aż do szczęśliwej 'setki', którą przeskoczył Paweł Kowalczyk. W całych zawodach trenerzy mocno rotowali składem, starając się zachować siły graczy na mecz w następnym dniu.

Itago Gdynia - Kotwica 50 Kołobrzeg 77:101 (26:22, 24:32, 14:24, 13:23)
Itago : P.Pęksyk 17, K.Kozakiewicz 13, T.Portacha 11, Sz.Janiewski 10, M.Orlik 9

Kotwica 50 : G.Arabas 21 (5x3, 4 zb.), P.Kowalczuk 14 (6 zb., 2 bloki), Ł.Wichniarz 13 (2x3, 83 proc. z gry), M.Chudy 10 (1x3, 100 proc. z gry!!!), M.Djurić 10 (3 zb.), P.Lasota 9, G.Dobriański 7, P.Pawłowski 6, D.Mieczkowski 6 (7 asyst), D.Neumann 5 (4 as.)

Niedziela, to już niepodzielne panowanie na władysławowskim parkiecie przodownika tabeli. Ani przez chwilę młodzież z SMS-u nie była równorzędnym przeciwnikiem Kotwicy 50. Zawody byłyby bez historii; gdyby nie… rekord drugiej ligi w ilości zdobytych punktów. Na każdy punkt zdobywany przez gospodarzy, kołobrzeżanie odpowiadali dwoma, a już pierwsza i czwarta kwarta była 'popisem mistrza'. W tych dwóch częściach meczu nasi rzucili 70 oczek. W całym meczu zaliczyliśmy też 30 asyst. Preferowany przez Kotwicę system ofensywy z zabezpieczeniem przed kontratakiem, przyniósł więcej zbiórek na atakowanej tablicy przeciwnikowi, ale my z kolei, zwyczajowo już, mieliśmy przewagę szybkich ataków i zdobytych punktów po stratach przeciwnika. Koszykarskie nadzieje z SMS-u, pogodzone chyba już przed meczem z porażką, nie podjęły walki z liderem, kończąc rundę na dziewiątym miejscu.

SMS PZKosz Władysławowo - Kotwica 50 Kołobrzeg 59:121 (19:37, 11:23, 14:28, 15:33)

SMS PZKosz : M.Czyż 14, B.Majewski 12, D.Gołębiowski 8, M.Kierlewicz 7
Kotwica 50 : P.Pawłowski 25 (3x3, 4 zb., 3 as.), Ł.Wichniarz 16 (22x3), P.Lasota 16 (4 zb.), M.Chudy 15 (3x3, 4 zb., 6 as., 3 przechwyty), P.Kowalczuk 14 (7 zb.), D.Mieczkowski 11 (6 zb., 8 as., 2 przechw.), G.arabas 11 (3x3, 4 zb., 3 as., 3 przechw.), M.Djurić 9 (1x3, 3 zb.), D.Neumann 4 (6 as.), G.Dobriański

To już koniec rundy zasadniczej. Przechodzimy do gier play off. Rozpoczniemy je walką z ósmym zespołem naszej grupy, o wyjście z niej i przywilej dalszych gier z czwartą drużyną grupy mazowiecko - podkarpackiej. Gościć więc będziemy Obrę Kościan, a po przewidywanych wygranych, czekać nas będą, najprawdopodobniej, gry z Gimbaskets Przemyśl (bądź Smoolky Warszawa). Warto podkreślić, że Kotwica 50 Kołobrzeg jest rekordzistką całej 2 ligi (48 drużyn) w ilości zdobytych punktów w rundzie zasadniczej (2018 punktów), ilości zdobytych punktów w meczu (121), jak też ilości meczów zakończonych przekroczeniem „setki” (9 takich zwycięstw). Liczymy, że kolejne zwycięstwa będą równie widowiskowe oraz przyniosą wiele emocji i zadowolenia dopingującym nas kołobrzeskim, i nie tylko, kibicom. Na następny mecz, bitwę o „wyjście” z grupy, Kotwica 50 zaprasza do Milenium już w piątek, 11 marca, o godz. 18.00.
źródło: informacja prasowa