Start nie wystartował...
Jak można było przypuszczać King Wilki Morskie Szczecin pokonały Start Lublin w meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Jednak rozmiar tej victorii jest już niespodzianką. Podopieczni Marka Łukomskiego mając niemal 70% skuteczność w całym spotkaniu pokonali Lublinian różnicą pięćdziesięciu jeden oczek!, sam Michał Nowakowski na sześć prób sześciokrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75m.

Goście przyjechali do Szczecina z bagażem jedenastu porażek z rzędu. Chyba tylko niepoprawni optymiści mogli liczyć, że ta seria skończy się na Pomorzu Zachodnim. Wataha Wilków już od pierwszych minut rzuciła się na przeciwnika.
Wliczając w to dwa rzuty wolne to gospodarze pierwsze trzy minuty rozpoczęli od sześciu celnych trafień i prowadzenia 11:3. W każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła wychodziło im niemal wszystko. Jeśli już nie trafiali a patrząc na statystki zdarzało się to rzadko to byli w stanie pod atakowaną tablicą zebrać co trzecią piłkę.

Start nie dostosował się do poziomu Wilków, dlatego każdą z kwart przegrywał zdecydowanie. Najbliżej rywala (na cztery oczka) był w ósmej minucie pojedynku. Później jednak goście tylko obserwowali jak Wilki każdy swój rzut do końca pierwszej kwarty zamieniają na punkty.

Wysokie prowadzenie pozwoliło Markowi Łukomskiemu na spore rotacje w składzie. Każdy z graczy miejscowych miał okazję się wykazać, niektórzy więcej niż zwykle. Niemal wszyscy zdobyli punkty a szóstka zawodników zanotowała podwójną zdobycz punktową (Nowakowski, Kikowski, Majewski, Nikolić, Aiken, Robinson).

Szczecinianie bezlitośnie wykorzystali wszystkie błędy rywali. Sporo punktów bo 27 pkt. zdobyli po szybkich atakach. Podopieczni Michała Sikory niczym lekkoatleci zostali w blokach. Formacja obronna w ich szeregach w zasadzie nie istniała. Pod koniec meczu gospodarze prowadzili nawet różnica 55 pkt. ostatecznie wygrali jednak 'tylko' 121:70.

King Wilki Morskie Szczecin - Start Lublin 121:70 (31:14, 38:19, 25:17, 27:20)

King Wilki Morskie: Nowakowski 18 (6/6x3), Kikowski 17 (3x3), Majewski 16 (5 as.), Nikolić 15 (6 zb.), Aiken 12 (7 zb.), Robinson 10 (5 as., 4 przech.), Leończyk 9, Brown 8 (7 as.), Gaines 7, Majcherek 5, Galdikas 4 (7 zb.), Garbacz 0

Start: Jeftić 16 (7 zb.), Małecki 14 (5 as.), Grzeliński 10 (5 as.), Czujkowski 8, Kowalski 7, Salamonik 7, Trojan 5, Kellogg 3, Popović 0, Hałas 0

sędzia: Dariusz Włodkowski, Cezary Nowicki, Radosław Szagun | Komisarz: Jerzy Żelaszkiewicz