piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
ENERGA AZS wygrywa. W play off ze Startem.
autor: crashW środę 2 marca ENERGA AZS rozegrała ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym. Koszalinianki przed własną publicznością pokonały 26:23 Olimpię-Beskid Nowy Sącz. W fazie play off akademiczki zmierzą się ze Startem Elbląg.

Od pierwszych minut przyjezdne postawiły trudne warunki szóstej drużynie Superligi kobiet. Po pięciu minutach gry Olimpia-Beskid prowadziła 2:4. Następnie akademiczki zaczęły odrabiać straty w 12 minucie Małgorzata Trawczyńska bramką z rzutu karnego doprowadziła do remisu 5:5.

W kolejnych fragmentach ponownie Nowy Sącz prowadził dwoma trafieniami. Jednak już w 22 minucie Romana Roszak dała ENERDZE AZS pierwsze prowadzenie w meczu (8:7). Końcówca pierwszej połowy należała do gości. Do przerwy podopieczne Anity Unijat przegrywały 10:12.

Wystarczyły dwie akcje gospodyniom po zmianie stron, aby doprowadzić do wyrównania. Przyjezdne nie rezygnowały, a po 40 minutach prowadziły 15:17. Następnie akademiczki odzyskały prowadzenie kwadrans przed końcem. Do końca spotkania rządziła już tylko jedna drużyna - ENERGI AZS. Ostatecznie Koszalin wygrał 26:23.

Pierwszym rywalem koszalińskiego zespołu w fazie play off będzie Start Elbląg. Starcia zapowiadają się emocjonująco. Pojedynki szczególne będą z pewnością dla Hanny Sądej, Moniki Michałów i Katarzyny Kołodziejskiej po stronie Koszalina, a także Sylwii Lisewskiej, Sylwii Matuszczyk, Pauliny Muchockiej, które do niedawna grały po przeciwnych stronach. Jednak z pewnością żadna z dziewczyn nie odpuści byłym koleżankom, aby włączyć się w walkę o medale.

Sezon zasadniczy na 1. miejscu zakończyła Pogoń Baltica Szczecin, która o jeden punkt wyprzedziła aktualne mistrzynie kraju, MKS Selgros Lublin. Obie ekipy ponownie spotkają się najwcześniej w finale fazy play-off.

Szczecinianki w ćwierćfinale zagrają z beniaminkiem z Gdańska, natomiast MKS Selgros czeka potyczka z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W ostatniej parze Metraco Zagłębie Lubin będzie rywalem Vistalu Gdynia.