koszykówka / PLK -
Akademicy nie sprawili sensacji
autor: Robert MachowiczKoszykarze AZS-u Koszalin przegrali z Anwilem Włocławek 52:72. Gospodarze odnieśli jedenaste zwycięstwo we własnej hali, a to oznacza, że jeszcze nikt ich nie pokonał w Hali Mistrzów. Anwil do zwycięstwa poprowadził Jelinek, który zdobył 20 punktów

Anwil od początku przeważał, co potwierdzała tablica wyników. Dobra gra Jelinka dała gospodarzom prowadzenie po 10 minutach 19:11. Jelinek miał już na swoim koncie dziesięć punktów.

Koszalinianie w drugiej ćwiartce grali skuteczniej, co pozwoliło dogonić Rottweilery na pięć punktów. Do długiej przerwy akademicy przegrywali 32:37.

Po przerwie akademicy szybko doprowadzili do remisu, gdy zza łuku celnie przymierzył Cameron Gliddon, Niestety rozdrażniło to gospodarzy, którzy przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą dziesięciu punktów.

W decydującej odsłonie Anwil udowodnił, że jest zespołem z czołówki Tauron Basket Ligi. Ostatecznie podopieczni Igora Milicić'a wygrali w pełni zasłużenie 72:52.

Z każdą porażką AZS Koszalin przybliża się do faktu, że w tym sezonie play offy będą oglądać jedynie z wysokości trybun.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 72:52 (19:11, 18:21, 13:8, 22:12)

Anwil: Jelinek 20, Diduszko 11 (9 zb.), Dmitriew 9 (3x3), Skibniewski 8 (6 as.), Oguchi 8, Tomaszek 5 (5 zb.), Andjusić 4, Stelmach 4, Bristol 3 (10 zb.), Łączyński 0 (5 as.)

AZS Koszalin: Łukasiak 13 (6 zb.), Pechacek 12, Mielczarek 7, Gliddon 7, Auda 6 (5 zb.), Hannah 5 (6 as.), Wadowski 2, Witliński 0 (7 zb.), Dąbrowski 0 (5 zb.), Nowakowski 0
źródło: Inf. własna