siatkówka / I liga kobiet
siatkówka / I liga kobiet -
Joker Świecie za silny dla Chemika Police
autor: wruna56Podopieczne Mariusza Bujka po ubiegłotygodniowym, efektownym zwycięstwie nad ŁKSem Commercecon Łódź z równie dobrej strony chciały zaprezentować się w starciu z Jokerem Świecie.
W pierwszym secie policzanki grały bardzo skutecznie i na nie wiele pozwalały swoim rywalkom. Pewna wygrana do 17 sprawiła, że zarówno one jak i zgromadzeni na trybunach hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół, kibice liczyli na kolejny komplet punktów. W drugiej odsłonie spotkania gra była bardzo wyrównana, a oba zespoły toczyły walkę praktycznie punkt za punkt. Świecianki wypracowały sobie trzypunktową przewagę prowadząc 20:17. Do końca seta w pełni kontrolowały jego przebieg wygrywając do 21.

W trzecim secie podopieczne Mariusza Bujka prowadziły 6:5. Wtedy jednak gra policzanek nieco się zacięła i przy stanie 11:8 dla Jokera szkoleniowiec Chemika Police był zmuszony prosić o czas. Na niewiele to się jednak stało, bowiem to świecianki powiększały swoją przewagę. Policzanki mimo, iż w pewnym momencie przegrywały już 19:12, zdołały zmniejszyć stratę do rywalek zdobywając 7 punktów z rzędu. W końcówce po raz kolejny dały zdominować się siatkarkom Jokera i ponownie przegrały do 21.

W czwartym i jak się później okazało decydującym starciu ponownie lepsze okazały się przyjezdne. To podopieczne Andrzeja Nadolnego od początku seta kontrolowały jego przebieg, odbierając policzankom nadzieję na korzystny rezultat. Przegrana do 18 sprawiła, że komplet punktów pojechał do Świecie.

PSPS Chemik Police - Joker Mekro Świecie 1:3
(25:17, 21:25, 21:25, 18:25)

PSPS Chemik Police: Łukasiewicz, Jasińska, Kwiatkowska, Soter, Wellna, Kazaniecka, Nickowska oraz Grobys, Boguszewska, Widera, Możdżeń, Oktaba
źródło: dziennikpolicki.pl