koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Coraz bliżej 1 ligi… osiemnasta (kolejna) wygrana Kotwicy 50
Początek niedzielnych (21 lutego 2016) zawodów pomiędzy Kotwicą 50 Kołobrzeg a Jedynką (Decką) Pelpin zaowocował czterema zmianami prowadzenia; jednak tylko do szóstej minuty goście byli równorzędnym przeciwnikiem. Później już tylko Kotwica 50. Jeszcze w drugiej kwarcie goście próbowali walczyć i dwukrotnie udało im się nawet „dojść” na pięć punktów, ale to już wszystko, na co ich było stać. Kolejne, coraz lepiej dogrywane akcje kołobrzeżan, nie pozwalały im na rozwinięcie skrzydeł. Odpowiadali oni już coraz mniej śmiało i skutecznie. Chwilami obrona Kotwicy stawała się zaporą nie do przebycia. Nadto, miejscowi zdecydowanie poprawili skuteczność ( w meczu 62 proc. „z gry”), zwiastującą możliwość przekroczenia kolejnej „setki”.
Niesamowitą wręcz precyzyjnością w pierwszej połowie popisywał się „profesor „ Grzegorz Arabas, który rzucił 21 „oczek”, nie pudłując ani razu (12/12 trafionych). Dzielnie sekundował mu Paweł Pawłowski posiadający w tej części gry również stuprocentową skuteczność. Kolejne nasze atuty, to jak zwykle zdobywanie punktów po stratach przeciwnika (w meczu 21:6), po szybkim ataku (24:15), spod kosza (50:32). Cały mecz, mimo bardzo wyraźnej dominacji jednej z drużyn, momentami stał na dość wysokim poziomie. Dobre obrony, wyprowadzane przygotowane i przemyślane akcje, kilka widowiskowych asyst i ofensywnych zakończeń okrasiło zawody. Goście, choć wysoko przegrali, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Walczyli, ale ich dzisiejsze poczynania, to było zbyt mało na aspirujących do wyższej ligi kołobrzeżan, plasujących się bez względu na wyniki trzech ostatnich meczów, na pierwszym miejscu tabeli 2 ligi, grupy A.

Kotwica 50 Kołobrzeg - Decka Pelplin 108:74 (30:21, 25:20, 27:15, 26:18)

Kotwica 50: G.Arabas 24 (skuteczność 80 proc., 3x3, 3 zbiórki, 5 przechwytów), M.Chudy 22 (skut. 75, 1x3, 6 zb.), P.Pawłowski 15 (skut. 86, 1x3, 7 zb., 2 as., 2 przechw.), P.Kowalczuk 13 (skut. 67, 5 zb., 2 bloki), M.Djurić 13 (skut. 67, 1x3, 7 zb.), P.Lasota 9, D.Mieczkowski 7 (4 zb., 15 as., 3 przechw.), Ł.Wichniarz 3 (1x3, 3as.), D.Neumann 2, A.Małetko 0, G.Dobriański 0, M. Szewczyk 0

Decka Pelplin: B.Sarzało 12, J.German 12, K.Dębski 9, P.Muntoski 8, P.Guz 8

Na kolejny mecz, z ósmą w tabeli Obrą Kościan, Kotwica 50 zaprasza do hali Milenium w czwartek, 25 lutego, o godz. 18.00.
źródło: informacja prasowa