Czesi kluczem do zwycięstwa
autor: www.probasket.net.plPrzez AZS Koszalin w ostatnim tygodniu przeszło tornado, bo tak należy nazwać to co działo się w drużynie prowadzonej przez Davida Dedka. W zaledwie przeciągu sześciu dni z drużyny po zakrapianej nocy wyleciał Ra'shad James, zawieszony został Devon Austin, kary uniknęli Steffhon Hannah i Mikołaj Witliński, a wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymał A. J. Walton. Zawirowania nie /przeszkodziły akademikom w pokonaniu Siarki Tarnobrzeg 87:78.

Pierwsze minuty należały jednak do przyjezdnych, którzy po rzucie za trzy Kacpra Młynarskiego w 3 minucie prowadzili 4:8. Następnie skutecznością błysną sprowadzony niedawno na Pomorze Środkowe Adam Pechacka, który dwiema akcjami dał prowadzenie gospodarzom 12:8. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale dwa rzuty z dystansnu Marcina Nowakowskiego i Piotra Dąbrowskiemu dało akademikom prowadzenie po 1 ćwiartce 28:22.

Koszalinianie znakomicie weszli w drugą kwartę, po kilku znakomitych akcjach prowadzili już 38:22. Siarka w kolejnych fragmentach odrobiła część strat. Po rzucie wolnym Młynarskiego, AZS prowadził już tylko trzema oczkami. Niedługo później Witliński ustalił wynik 1 połowy na 48:42.

Po zmianie stron po rzucie Pechacka Koszalin prowadził dwunastoma punktami. Niestety chwilę później siedem punktów z rzędu rzucili gracze z Tarnobrzegu. W samej końcówce tej części meczu trafiali jeszcze Jakub Zalewski i Daniel Wall, a goście przegrywali już tylko czterema punktami.

Ostatnia kwarta była jeszcze bardziej zacięta. Siarka zdołała doprowadzić do remisu. a nawet i wyjść na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do czeskiego duetu Auda - Pechacek. który dał akademikom zwycięstwo 87:78.

Patrik Auda zdobył w tym meczu 24 punkty i osiem zbiórek. Adam Pechacek dołożył do tego 20 punktów i osiem zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Kacper Młynarski z 20 punktami i 13 zbiórkami.

AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 87:78 (28:20, 20:22, 20:22, 19:14)

AZS Koszalin: Auda 24 (8 zb.), Pecháček 20 (8 zb.), Mielczarek 16 (5 zb., 3x3), Nowakowski 8, Dąbrowski 6, Witliński 5, Wadowski 4, Hannah 3 (7 zb., 10 as., 7 przech.), Łukasiak 1, Śpica 0

Siarka: Młynarski 20 (13 zb., 3x3), Wall 13, Zalewski 13, Udofia 13, Robbins 12 (7 zb.), Strzelecki 7 (5 zb.), Patoka 0, Pandura 0

sędzia: Grzegorz Ziemblicki, Sławomir Moszakowski, Radosław Szagun | Komisarz: Wiesław Zych
źródło: inf. własna