piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Gryf Kamień Pomorski rozbija Błękitnych Trzygłów
autor: Daniel KlamborowskiW niedzielę, 7 lutego 2016 roku w Kamieniu Pomorskim na boisku ze sztuczną nawierzchnią Gryf Kamień Pomorski pokonał w meczu sparingowym Błękitnych Trzygłów 5:1. Pierwszą bramkę dla kamieńskiego zespołu w 8’ minucie zdobył Adrian Chodorowski. W 37’ minucie po raz kolejny przypomniał o swoim potężnym uderzeniu kamieński niedźwiedź czyli Damian Karczmarski, który z rzutu wolnego pokonał bramkarza Błękitnych Trzygłów. Przysłowiową bramkę do szatni zdobył Dawid Roszak w 45’ minucie tego spotkania.
Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że na mecz przybyła znaczna ilość kibiców, którym bardzo serdecznie za to dziękujemy. Doliczyliśmy się około 80 kibiców, co jak na mecz sparingowy i porę roku stanowi dobry prognostyk na nieuchronnie zbliżającą się rundę wiosenną.

W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił. Przeważali nasi piłkarze, choć nie ustrzegli się szkolnych błędów. Błękitni zepchnięci do obrony ograniczyli się do sporadycznych akcji z kontry. W 55’ minucie czwartą bramkę dla Gryfa zdobył Bartosz Sasin.

W 82’ minucie moment zagapienia naszych piłkarzy wykorzystali goście, wyprowadzając akcję z kontry zakończoną honorowym golem dla przyjezdnych. Chwilę później, piątą i ostatnią bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Chodorowski. To był dzień szczecińskiego Chodora, który w pięknym stylu rozpoczął to spotkanie i idealnie je zakończył. Więcej bramek nie oglądaliśmy, mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Gryfa.

Zakończone spotkanie było czwartym meczem kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Wyniki rozegranych spotkań sparingowych:

Gryf Kamień Pomorski - Iskra Golczewo 4:2
Gryf Kamień Pomorski - Wicher Brojce 1:1
Gryf Kamień Pomorski - Rasel Dygowo 5:0
Gryf Kamień Pomorski - Błękitni Trzygłów 5:1

Kibiców zapraszamy na piąty mecz sparingowy, który rozegrany zostanie w środę, 10 lutego 2016r. o godz. 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Przeciwnikiem Gryfa Kamień Pomorski będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Dzień wcześniej, 9 lutego 2016r. o godz. 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Oldboye Gryfa Kamień Pomorski zagrają z Bałtykiem Gostyń. Zapraszamy!
źródło: Daniel Klamborowski