piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Puchar Burmistrza pozostał w Karlinie
autor: robertjanW Hali Sportowej przy ul. Kościuszki 1A w Karlinie odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Karlina.
W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Grupa A: Oldboj Manowo, Maxtrans/Sokół I Karlino, Pamet Świdwin i Oldboje Iskra Białogard; Grupa B: Pomorzanin Sławoborze, MaxTrans/Sokół II Karlino, Zryw Kretomino i Victoria Sianów. Prawo startu w turnieju mieli zawodnicy, którzy w tym roku kończą bądź ukończyli 35 lat i starsi. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, a czas zawodów w rozgrywkach grupowych i półfinale - 1 x 12 min.
W finale rozegrano mecz 2x10 minut. Łącznie rozegrano 18 spotkań, momentami bardzo emocjonujących. Łącznie strzelono 77 bramek, a niektóre z nich ucieszyłyby oko najwybredniejszego kibica. Na trybunach zasiedli między innymi Burmistrz Karlina - Waldemar Miśko (występował również w zespole Maxtrans/Sokół I Karlino), Zastępca Burmistrza Karlina - Piotr Woś oraz wielu sympatyków piłki nożnej.

Po rozgrywkach grupowych zgodnie z układem w tabelach rozegrano spotkania o końcową klasyfikacje w turnieju. I tak zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 4. miejsca grały mecz o 7. miejsce w turnieju. Tu Maxtrans/Sokół I Karlino w regulaminowym czasie zremisował 1 : 1 z Victorią Sianów, a rozegrana seria rzutów karnych przyniosła zwycięstwa 2:0 dla Victorii Sianów.

Zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 3. miejsca grały mecz o 5. miejsce w turnieju. W tym meczu zdecydowanie lepiej zaprezentował się Pomorzanin Sławoborze odnosząc zdecydowane zwycięstwo 5:1 nad Oldbojami z Manowa.

W pierwszym pojedynku półfinałowym Oldboje Iskry Białogard ulegli gospodarzom turnieju Maxtrans/Sokół II Karlino 2: 4. W drugim zaś Pamet Świdwin uległ 1:2 oldbojom Zrywu Kretomino. Przegrywający z obu spotkaniach półfinałowych rozegrali mecz o 3. miejsce w turnieju, które po zaciętej walce zdobył Pamet Świdwin pokonując 3:2 Oldbojów Iskry Białogard.

Zwycięzcą II Turnieju Halowej Piłki Oldbojów o Puchar Burmistrza Karlina zostali oldboje gospodarzy Maxtrans/Sokół Karlino II, którzy pokonali 3:1 ubiegłorocznego zwycięzcę imprezy Zryw Kretomino zatrzymując tym razem puchar Burmistrza w Karlinie.

W składzie Maxtrans/Sokół II Karlino wystąpili: Sebastian Gwóźdź, Tomasz Sobkowicz, Rafał Wasiliw, Zbigniew Żeliszczak, Tomasz Andruszko, Paweł Haba, Cezary Ślubowski oraz Tomasz Gralewicz.

Organizatorzy ufundowali nagrodę dla „Najstarszego Oldboja Turnieju”, którą odebrał Marek Twardowski ze Zrywu Kretomino. Koronę Króla Strzelców przyozdobioną 7 brylantami strzelonych bramek założył Krzysztof Tkaczyk z Iskry Białogard. Najlepszym bramkarzem został wybrany - Krzysztof Bąkowski ze Zrywu Kretomino, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Tomasza Sobkowicza z Maxtrans/Sokół II Karlino.

Wyróżnieni piłkarze i wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju otrzymały puchary pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i gadżety z miasta Karlino, które wręczali Zastępca Burmistrza Karlina - Piotr Woś i Tadeusz Staszewski organizator turnieju.

Zawody sędziowali: Józef Dąbrowski, Ireneusz Zubkowicz i Wiesław Mikulski - wszyscy z Koszalina oraz sędzia pomiaru czasu Dariusz Jaguścik z Karlina, który jednocześnie sprawował opiekę medyczną. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider - prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.
źródło: Andrzej Schneider - Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów