koszykówka / PLK -
Derby dla AZS-u. Pierwsze zwycięstwo Koszalina w 2016
autor: Adam PilarczykAZS Koszalin odniósł pierwsze zwycięstwo w 2016 roku. Prowadzeni przez Davida Dedka koszalinianie wygrali 93:86 w Derbach Pomorza z Wilkami Morskimi. AZS do zwycięstwa poprowadził Hannah, który zdobył 24 punkty.

Akademicy od pierwszych minut narzucili własny styl gry. Po kilku minutach gospodarze po rzutach Patrika Audy i Stefhona Hannaha prowadzili już 11:2. Wilki Morskie starali się odpowiedzieć rzutami Franka Gainesa i Pawła Kikowskiego, ale tego dnia to AZS dyktował warunki rywalizacji. Po pierwszej ćwiartce było 24:17 dla podopiecznych Davida Dedka.
Druga kwarta rozpoczęła się znakomicie dla koszalinian, którzy po rzucie Ra'Shada Jamesa prowadzili różnicą jedenastu punktów. Kolejny fragment należał do szczecinian, którzy zdołali zbliżyć się do KOszalina na trzy oczka. Jeszcze przed długą przerwą Wilki objęły prowadzenie, ale po rzutach Hannaha to akademicy po pierwszej połowie wygrywali 48:47.

Po zmianie stron Wilki wyszli na chwilę na prowadzenie, ale niedługo później ponownie AZS odskoczył na dziewięć oczek 64:55. Jednak przed ostatnią odsłoną szczecinianie doszli akademików na trzy punkty.

W czwartej kwarcie od początku goście zaatakowali, co przyniosło serię 0:8 i po trójce Nowakowskiego było już 79:74. Później koszalinianie kolejny raz zaatakowali i ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej 93:86.

Najlepszym zawodnikiem AZS był Stefhon Hannah, który zdobył 24 punkty i sześć asyst. 15 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst dołożył Patrik Auda. Paweł Kikowski rzucił dla gości 17 punktów.

AZS Koszalin - King Wilki Morskie Szczecin 93:86 (24:17, 24:30, 26:24, 19:15)

AZS Koszalin: Hannah 24 (6 as., 4 str., 4x3), Auda 15 (8 zb., 7 as.), Pechacek 14, Mielczarek 12 (4x3), James 10 (5 zb.), Austin 7, Łukasiak 6, Dąbrowski 3, Wadowski 2, Marcin Nowakowski 0

King Wilki Morskie: Kikowski 17, Robinson 16 (7 as.,4x3), Gaines 14 (6 zb.), Leończyk 13, Aiken 8 (5 zb., 2 blk.), Michał Nowakowski 7, Nikolić 4, Brown 3, Majcherek 2, Majewski 2