piłka nożna / Ekstraklasa -
Grad goli przy Pomarańczowej
Od wysokiej wygranej 2016 rok rozpoczęli piłkarze Pogoni Szczecin. Na Prawobrzeżu Portowcy rozgromili Arkonię Szczecin 8:1 (2:1). - Nie był nam potrzebny wymagający rywal. Arkonia w I połowie grała bardzo dobrze i przegrała minimalnie. W II odsłonie na boisko wszedł nasz teoretycznie mocniejszy skład, a w dodatku zabrakło im trochę sił. Doceniam chłopaków za to, że nie grali brutalnie i sędzia nie miał za dużo pracy. Na tym etapie omijanie kontuzji jest bardzo ważne - mówił po meczu Czesław Michniewicz.
Sobotnie spotkanie przyciągnęło na trybuny wielu kibiców. Pierwszą bramkę w tym roku zdobył Miłosz Przybecki. Na lewej stronie łatwo obrońcę Arkonii ograł Karol Danielak i zdecydował się na dośrodkowanie. Wykorzystał je Miłosz Przybecki, który strzałem głową rozwiązał worek z brakami. Arkonia wyrównała po chwili, kiedy to w sytuacji sam na sam nie pomylił się Radosław Marcyniuk. Na przerwę z uśmiechami schodzili jednak Portowcy. Podanie Miłosza Przybeckiego z prawej strony na gola zamienił Patryk Paczuk.

W drugiej części Pogoń wystąpiła w mocniejszym składzie, co przełożyło się na wynik. Pierwsze pięć minut drugiej połowy przyniosło dwa trafienia dla Dumy Pomorza. Najpierw Adam Frączczak trafił na 3:1, a następnie asystował przy premierowym trafieniu imiennika z Węgier, Gyurcsó. Portowcy nie zwalniali tempa i kolejne gole dorzucili Adam FrączczakMateusz Lewandowski. Na 7:183. minucie trafił Jakub Czerwiński, silną główką po rzucie rożnym. Wynik sobotniego sparingu ustalił Marcin Listkowski, który z bliskiej odległości wykorzystał podanie Ricardo Nunesa.

Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 8:1 (2:1)

8:1 - 90' - Marcin Listkowski

POGOŃ I POŁOWA: 34. Bartosz Piotrowski - 24. Błażej Chouwer, 2. Michał Stańczyk, 26. Sebastian Murawski, 20. Karol Danielak - 14. Miłosz Przybecki, 8. Konrad Bartoszewicz, 19. Jakub Piotrowski, 10. Dawid Kort, 18. Patryk Paczuk - 22. Adrian Nagórski

POGOŃ II POŁOWA: 12. Adrian Henger - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 9. Adam Frączczak, 16. Michał Walski, 23. Mateusz Matras, 77. Ricardo Nunes, 7. Adam Gyurcso - 29. Marcin Listkowski

ARKONIA: Kaczmarek (46' Zieliński), - Langner, Bogacz, Wójcik (74' Paszkiewicz), Kochański (46' Niezabitowski), Maćkiewicz, Król (46' Gątnicki ), Łukaszewicz, Marcyniuk (74' Matysiak ), Pauter (46' Gniotek), Kosakowski (74' Oskroba)
źródło: własne/Pogoń Szczecin