koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Podwójna zdobycz Pacochy to za mało, Spójnia na tarczy
autor: Tadeusz SurmaNie udała się wyprawa zawodników i kibiców Spójni Stargard Szczeciński do Inowrocławia. Podopieczni Wiktora Grudzińskiego ulegli niżej notowanym rywalom 75:84 i niemal nie wypadli z najlepszej ósemki ligi.
Doskonałe zawody rozegrał Łukasz Pacocha, który mecz z Notecią kończył z podwójną zdobyczą: 21 pkt. i 10 asyst oraz 6 zbiórek. Jednak bohaterem dnia był Aleksander Filipiak, który w decydujących o losach starcia pierwszych minutach czwartej kwarty poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa oraz zakończył zawody z 22 pkt., 5 zb. i 8 asyst. Double-double na swoim koncie zanotował także Łukasz Ratajczak, który w sezonie 2012/2013 przywdziewał biało-bordowe barwy.
Gospodarze, którzy bardzo chcieli przełamać serię trzech porażek z rzędu wyszli na prowadzanie 2:0 i w zasadzie przez większość pojedynku je utrzymywali. Przeważnie wynosiło ono zaledwie kilka oczek, choć warto zanotować, że dwa razy (w pierwszej kwarcie i na początku drugiej) to przyjezdni minimalnie byli do przodu.

Na początku czwartej kwarty po celnym trafieniu Pacochy na świetlnej tablicy był wynik 58:57 dla Noteci, jednak wystarczyły cztery akcje, w których uczestniczył Filipiak by gospodarze wyszli na bezpieczne dziesięciopunktowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Biało-bordowi jeszcze próbowali odwrócić losy pojedynku jednak magiczną cyfrą nie do przejścia było osiem. Gdy tylko Spójnia trafiała to miejscowi szybko odpowiadali i ostatecznie wygrali 84:75.

Noteć Inowrocław - Spójnia Stargard Szcz. 84:75 (23:20, 18:14, 17:21, 26:20)

Noteć: Filipiak 22 (5 zb., 8 as., 3x3), Adamczewski 14 (4x3), Ratajczak 14 (12 zb., 3 bl.), Pochocki 8 (6 zb.), Wierzbicki 8, Dusiło 7, S. Sroczyński 7, Michałek 4, Korólczyk 0

Spójnia: Pacocha 21 (6 zb., 10 as., 4/5x3, 5 str.), Pytyś 14 (8 zb., 3 bl.), Raczyński 13, Pabian 11 (6 zb.), Pieloch 6, Wróblewski 6, Bodych 4 (4 bl.), Koziorowicz 0

sędziowie: Radosław Szagun, Bartłomiej Kucharski, Michał Pietrakiewicz