piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Festiwal bramek w Kołobrzegu
Kotwica Kołobrzeg przegrała 3:5 z Rakowem Częstochowa w 17. kolejce II ligi. Kibice, którzy wybrali się na miejscowy stadion mogli oglądać bardzo ciekawe widowisko.

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie meczu, Małecki skapitulował po trafieniu Damiana Warchoła. Kołobrzeżanie po tym trafieniu starali się bardzo szybko doprowadzić do remisu. Mieli kilka sytuacji, a najlepszą w 30. minucie, ale zatrzymał ją Klepczyński. Bramkarz Kotwicy w 33. minucie popisał się fantastyczną interwencja po strzale Okińczyca. Niestety po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skapitulował po uderzeniu Dawid Kamińskiego. 'Medaliki' nie zwalniały tempa i podwyższyły swoje prowadzenie w 40. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Okińczyc .
W 41. minucie Kotwica zdobyła kontaktową bramkę, Dawid Berg pokonał Kosa. Na dwie minuty przed przerwą gospodarze zmniejszyli straty, a piłkę do siatki skierował Paweł Szutenberg.

Po przerwie kołobrzeżanie ruszyli do dalszych ataków. W 53. minucie doprowadzili do remisu, kiedy to Mateusz Kos skapitulował po trafieniu Dawida Berga z bliskiej odległości. Strata bramki podziałała mobilizująco na przyjezdnych. Pięć minut później objęli oni prowadzenie. Swojego bramkarza pokonał Wiktor Witt po niefortunnej interwencji. Wynik sobotniego spotkania został ustalony w 86. minucie. Adrian Klepczyński skierował futbolówkę do siatki strzałem głową. Ostatecznie Raków wygrał z Kotwicą 5:3.

W następnej kolejce na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka zostaną rozegrane derby województwa zachodniopomorskiego. Rywalem zespołu prowadzonego przez Piotra Tworka będzie zespół Błękitnych Stargard.

0:1 - Damian Warchoł 5'
0:2 - Dawid Kamiński 33'
0:3 - Wojciech Okińczyc (k.) 40'
1:3 - Dawid Berg 41'
2:3 - Paweł Szutenberg 43'
3:3 - Dawid Berg 53'
3:4 - Wiktor Witt (sam.) 58'
3:5 - Adrian Klepczyński 86'

Kotwica: 1. Wojciech Małecki - 23. Witold Cichy, 22. Wiktor Witt, 20. Paweł Szutenberg, 10. Tomasz Rydzak - 7. Dawid Berg, 14. Korneliusz Sochań, 93. Bruno Żołądź, 4. Tomasz Bejuk (66, 77. Mateusz Świechowski), 19. Łukasz Kacprzycki (76, 8. Mateusz Wrzesień) - 11. Michał Szubert (56, 32. Błażej Nowak)

RKS Raków: 33. Mateusz Kos - 19. Łukasz Kmieć, 14. Adrian Klepczyński, 16. Błażej Cyfert, 22. Adam Waszkiewicz - 23. Dawid Kamiński, 6. Peter Hoferica (56, 24. Przemysław Mońka), 27. Rafał Figiel, 25. Damian Warchoł (89, 5. Jakub Piątek), 13. Piotr Malinowski (81, 9. Maksym Kowal) - 18. Wojciech Okińczyc (63, 11. Dariusz Pawlusiński)

żółte kartki: Szutenberg, Berg, Wrzesień (Kotwica)/ Warchoł, Waszkiewicz (Raków)