piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Siódma porażka Błękitnych w tym sezonie
autor: yatamankaJak nie idzie to na całego. Błękitni Stargard przegrali kolejny mecz w tym sezonie. Tym razem przed własną publicznością ze Stalą Stalowa Wola 1:2.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, bo już w 8 minucie po uderzeniu Tomasza Płonki, Marek Ufnal musiał wyciągać piłkę z siatki. Aż trudno w to uwierzyć, ale do tego momentu Błękitni powinni zdobyć dwie bramki. Doskonałe sytuacje zmarnowali bowiem Rafał Gutowski oraz Jakub Okuszko. Zwłaszcza młodemu napastnikowi będzie się śniła sytuacja z szóstej minuty. Okuszko znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale uderzenie było za słabe i wprost w nogi golkipera.
Zresztą to nie jedyne doskonałe sytuacje miejscowych w tym meczu, ale trzeba przyznać, że znakomicie bronił Tomasz Wietecha. Sytuacje niewykorzystane ponownie się zemściły. W 26 minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska zamienił na bramkę Tomasz Płonka, który wykorzystał swoje znakomite warunki fizyczne. Tuż przed przerwą Błękitni zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową. Piłka uderzona przez Bartłomieja Zdunka trafiła w obrońce Stali - Krystianę Wronę, co kompletnie zaskoczyło bramkarza gości.

Po zmianie stron Błękitni kontynuowali ostre natarcie i gol wyrównujący wisiał w powietrzu. Szczęścia próbowali Pustelnik, Wiśniewski, Liśkiewicz i Zdunek. Ten ostatni pięknie nawet uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki. Niestety dobra gra Błękitnych skończyła się ok. 65 minuty. Co prawda miejscowi nie odpuszczali, biegali, walczyli o każdy metr boiska, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Nie pomogło wejście doświadczonych napastników Magnuskiego i Gajdy oraz w ostatnich pięciu minutach gry przesunięcie do przodu obrońcy Pustelnika. Błękitni Stargard przegrali ze Stalą Salowa Wola 1:2. Co ciekawe goście w całym pojedynku stworzyli sobie zaledwie trzy dogodne sytuacje, ale dwie z nich wykorzystali. Pozazdrościć trzeba skuteczności.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 1:2
bramki:
Bartłomiej Zdunek 44' - Tomasz Płonka 8', 25'

Błękitni: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Piotr Wojtasiak (46' Bartosz Flis), Maciej Kazimierowicz (72' Robert Gajda), Radosław Wiśniewski, Bartłomiej Zdunek (62' Michał Magnuski) - Jakub Okuszko (72' Patryk Bednarski).

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Krystian Wrona, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Dawid Jabłoński (89' Kacper Siudak), Michał Kachniarz, Przemysław Stelmach, Damian Łanucha (59' Michał Mistrzyk), Radosław Mikołajczak - Tomasz Płonka (90' Dawid Przezak).

żółte kartki: Wojtasiak, Wiśniewski, Gutowski - Jabłoński, Kowalski, Przezak.
sędziował: Dominik Pasek (Legnica).