koszykówka / PLK -
Zdekompletowany AZS bez szans z Mistrzem
Osłabiony brakiem Macieja Kucharka i Szymona Łukasiaka, z poobijanym Mielczarkiem, jeszcze bez Walkera i z mocno odmłodzonym składem, jechał AZS Koszalin po lekcję od Mistrza Polski, tj. Stelmet Zielona Góra. Taką lekcję Akademicy dostali, bowiem tylko przez ok. piętnaście minut byli w stanie walczyć z graczami z Winnego Grodu. Choć zielonogórzanie nie zagrali dobrego meczu to pewnie wygrali 81:56.

Już od początku spotkania goście razili sporą nieskutecznością oraz nieporadnością w strefie podkoszowej i półdystansie. Gospodarze zdominowali AZS w tej kwestii nie miłosiernie. Nie tylko ze sporą przewagą wygrali zbiórki, mieli sporo akcji drugiej szansy, ale także pozwolili biało-niebieskim na skuteczne wykończenie tylko pięciu akcji... w przeciągu czterdziestu minut gry.
- Myślę, że graliśmy dobrze w obronie. Jestem zadowolony z tej wygranej i faktu, że w takim stylu rozpoczęliśmy te rozgrywki. Widać było, że ekipa z Koszalina nie jest do końca skompletowana i brakuje kilku zawodników - mówił po meczu szkoleniowiec Stelmetu Saso Filipovski

AZS-owi zabrakło zmienników. Przez większość meczu grała tylko ósemka graczy, która kondycyjnie nie wytrzymała całego spotkania.
- Nasza rotacja jest dość krótka, stąd chyba zabrakło nam sił w czwartej kwarcie. Popełnialiśmy błędy taktyczne, które wynikały z braku sił. Było trochę za dużo strat, które kończyły się kontratakiem drużyny przeciwnej. - tak o przyczynach porażki mówił kapitan Artur Mielczarek

Akademicy przegrali różnicą 25. punktów. Porażka mogłaby być większa, gdyby nie poprawna skuteczność z dalekiego dystansu.

Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 81:56 (12:9, 27:19, 15:15, 25:13)

Stelmet: Mateusz Ponitka 21 (6 zb., 5 as., 4x3), Zamojski 14 (3x3), Bost 14 (7 as.), Gruszecki 10, Szewczyk 8 (5 zb.), Moldoveanu 6 (7 zb.), Borovnjak 2, Koszarek 2, Marcel Ponitka 2 (7 zb.), Hrycaniuk 2, Zywert 0

AZS Koszalin: Auda 11 (5 zb.), Walton 10, Witliński 9 (4 str.), Mielczarek 8, Austin 7 (7 zb.), Wadowski 6, Allen 3, Dąbrowski 2, Dymała 0.
źródło: własne / Sportowe Fakty