piłka nożna / Ekstraklasa -
Wygrana w Drawsku Pomorskim
autor: Jurgol W środę w Drawsku Pomorskim Pogoń Szczecin zmierzyła się z miejscową Drawą w ramach obchodów 70-lecia klubu.

Drawszczanie bez kompleksów rozpoczęli spotkanie. Bardzo dobrze reprezentował się były gracz Gwardii Koszalin, Ryuki Kozawa. Broniący w Pogoni od początku meczu Jakub Słowik interweniował po kilku jego strzałach. Goście objęli prowadzenie po 15. minutach Adam Frączczak uderzył na bramkę Otockiego, ten wybił futbolówkę, a celną dobitką popisał się Łukasz Zwoliński.
Druga bramka dla podopiecznych trenera Michniewicza padła w 31. minucie. Centrę Rafała Murawskiego wykorzystał Jakub Piotrowskii nie dał szans golkiperowi Drawy. Tuż przed gwizdkiem rezultat pierwszej połowy podwyższył Takafumi Akahoshi strzałem z dwudziestu pięciu metrów.

W przerwie w zespole ze Szczecina szkoleniowiec dokonał sześciu zmian. Portowcy mogli zdobyć kolejną bramkę w 66. minucie. Ale po uderzeniu Dawida Zielińskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Po pięciu minutach piłka znalazła się w siatce, ale sędzia Skwirowski odgwizdał pozycję spaloną. Na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem zespół Pogoni zdobył czwartego gola, a jego strzelcem był Łukasz Zwoliński. Obchodzący jubileusz 70-lecia klubu drawszczanie w ostatniej minucie towarzyskiego spotkania zdobyli honorowa bramką, Dawida Kudłę pokonał Mateusz Owedyk.

Warto dodać, że na środowe spotkanie trener Michniewicz do Drawska Pomorskiego zabrał kilku młodych Portowców, Błażeja Chouwera, Dawida Zielińskiego, Michała Stańczyka i Jakuba Piotrowskiego, który zdobył bramkę na 2:0.
źródło: własne/pogonszczecin.pl