piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka w Poznaniu
autor: waldemar kosowskiW piątej kolejce spotkań 1 ligi kobiet gr.północna UKS Victoria S.P.2 Sianów przegrała na wyjeździe z Polonią Poznań 2:1 (1:1).
Mecz rozpoczął się znakomicie dla przyjezdnych, bo już w 2 minucie spotkania objęły prowadzenie 1:0 a na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Saganowska dobijając strzał głową strzał Agnieszki Pencherkiewicz z rzutu wolnego z około 30 metrów. W 7 minucie doskonała kontra sianowianek i mogło być już 2:0, ale Malwina Grzelak nie wykorzystała sytuacji sam na sam z Dewicką.
Później gra się uspokoiła i do głosu doszły zawodniczki z Poznania, które grały bardzo dobrze. Od około 20 minuty przejeły inicjatywę i nadawały ton grze. Ich starania zostały nagrodzone w 34 minucie gdzie Agnieszka Szafran dobiła strzał swojej koleżanki z 5 metrów. Wcześniej Małgorzata Chwastek wybroniła doskonale pierwszy strzał, ale zabrakło asekuracji bramkarki z Sianowa.

Druga połowa to dość wyrównana gra i okazje z jednej jak i drugiej strony. Strzałów jednak było jak na lekarstwo. Gra się lekko zaostrzyła czego efektem były trzy żółte kartki dla sianowianek a jedna dla zawodniczki Polonii. W 71 minucie rzut wolny z prawej częsci boiska. Zawodniczki Victorii za bardzo weszły w swoje pole karne. Piłka została słabo uderzona i z pewnością Małgorzta Chwastek poradziłaby sobie z tym strzałem gdyby wyszły nieco wyżej. Piłka trafiała w kilka zawodniczek, robiąc ruchy z bilarda i trafiła do niepilnowanej Darii Sroczyńskiej, która bez problemu umieściła ją w bramce wynik 2:1 dla Polonii Poznań. W 90 minucie rzut wolny dla sianowianek rozegrany przez Karolinę Strusczyk i Nikolę Wodarczyk. Ta druga oddała strzał, lecz był za lekki i bramkarka z łatwością wyłapała lecącą piłkę. Sędzina zakończyła spotkanie po tym wolnym i Polonia odniasła zasłużone zwycięstwo.

- Zespół Polonii pokazał Nam więcej doświadczenia i ogrania w 1 lidze dzięki temu wygrał z Nami to spotkanie. Trzeba zasłużenie przyzanać, że był zespołem od Nas lepszym i bardziej konsekwentnym w swoich poczynaniach i zasłużył na to zwycięstwo. My wciąż nabieramy doświadczenia w lidze i wszędzie szukamy potrzebnych punktów. Mogliśmy równie dobrze to spotkanie wygrać, bo mieliśmy ku temu okazje. Jednak jak się ich tworzy 3-4 na mecz to trzeba je wykorzystywać. Zawodniczki zagrały z ambicją i nie mam do nich żalu za to spotkanie. Następny mecz gramy u siebie 04.10.2015 godzina 12.00 z trudnym rywalem jakim jest UKS SMS Łódź i musimy wspiąć się na wyżyny, aby to spotknie wygrać - powiedział Krystian Mural trener UKS Victorii.

Polonia Poznań - Victoria SP2 Sianów 2:1 (1:1)