Remis niepokonanych
autor: Aszef Mecz na szczycie III Ligi Bałtyckiej pomiędzy Pogonią II Szczecin a Wierzycą Pelplin zakończył się remisem 1:1.

Pierwsze 45. minut nie było za ciekawych. Oba zespoły rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska. Jedyne zagrożenia jakie były to stałe fragmenty. Mimo to nie padła żadna bramka i był bezbramkowy remis.
W drugiej części sobotniego meczu częściej przy piłce utrzymywali się Portowcy. Mieli też trzy bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Mimo to pierwsze trafienie w tym pojedynku na swoje konto zapisali przyjezdni. Jakuba Słowika pokonał Patryk Drewek, który umieścił piłkę w siatce. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, raptem 4. minuty. Damian Kowalczyk podczas zamieszania w polu karnym gości zachował zimną krew i pokonał golkipera Wierzycy.

Zdobyta bramką zmotywowała gospodarzy do dalszych ataków. Na prowadzenie swój zespół mógł wyprowadzić Robert Obst. Goście mogli wywieść komplet punktów ze Szczecina, bardzo dobrze przy rzucie wolnym wykonywanym przez przyjezdnych zachował się Słowik. Ostatecznie w Grodzie Gryfa spotkanie zakończyło się remisem i obie ekipy nadal są niepokonane w III Lidze Bałtyckiej. W następnej kolejce rezerwy Pogoni udadzą się do Gdyni na mecz z rezerwami Arki.
źródło: własne/pogonszczecin.pl