piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Błękitni na dnie
Mimo prowadzenia na boisku lidera 2:0, stargardzianie nie wywalczyli w Mielcu choćby punktu. Trzecia z rzędu porażka Błękitnych w lidze stała się faktem. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zapowiadali walkę o punkty i zatrzymanie lidera rozgrywek drugiej ligi. Z planu wywiązywali się niemal do końca pierwszej połowy. Po sześciu kolejkach stargardzianie zamykają drugoligową stawkę.
W 20. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście. Z błędu defensywy Stali skorzystał Michał Magnuski. Radość Błękitnych nie powinna trwać długo. Chwilę po stracie gola Stal mogła doprowadzić do wyrównania, jednak zamieszania w polu karnym stargardzian nie wykorzystał Łukasz Żegleń. Kolejne szanse miał Jakub Okuszko, którego pierwszy strzał obronił Tomasz Libera, a drugi powędrował nad bramką. W 40. minucie w sytuacji sam na sam z Markiem Ufnalem znalazł się Andreja Prokić. Serb minął golkipera gości, lecz w ostatniej chwili poślizgnął się i zaprzepaścił świetną okazję. Cztery minuty później kapitalną bramkę z dystansu zdobył Michał Magnuski i mogło się wydawać, że Błękitni wrócą po tym meczu na właściwe tory. Niestety stargardzianie nie zachowali koncentracji. W doliczonym czasie gry do pierwszej części Sebastian Łętocha dośrodkował w szesnastkę, a gola głową zdobył Łukasz Żegleń.

Po przerwie to Stal przejęła inicjatywę, jednak w 54. minucie stargardzianie mogli znów uzyskać dwubramkowe prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Maciej Liśkiewicz, lecz po jego główce futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi tuż obok bramki uderzył Bartosz Nowak. Mecz nabierał tempa i rozkręcał się na dobre. W 62. minucie silny strzał Rafała Gutowskiego z trudem odbił Tomasz Libera, a po chwili o centymetry od gola był Sebastian Łętocha. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 70. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Sebastian Zalepa, który podobnie jak Maciej Liśkiewicz trafił w poprzeczkę. Różnica polegała jednak na tym, że piłka odbiła się od niej i wpadła do siatki. Czujnie grał Marek Ufnal, który kilka razy swoimi wyjściami z bramki uratował Błękitnych przed utratą kolejnej bramki. W 84. minucie błąd popełnił jeden z obrońców Stali, ale Piotr Wojtasiak uderzył w boczną siatkę. Trzy minuty później to gospodarze zadali decydujący cios i z wyniku 0:2 wyszli na prowadzenie 3:2. Gola na wagę trzech punktów dla drużyny z Mielca zdobył Michał Bierzało, który wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego. W ostatnich sekundach w pole karne Stali powędrował nawet Marek Ufnal, jednak Błękitni ostatecznie roztrwonili przewagę i znów przegrali.

Stal - Błękitni 3:2 (1:2)
0:1 - 20' - Michał Magnuski
0:2 - 44' - Maciej Kazimierowicz
1:2 - 45+1' - Łukasz Żegleń
2:2 - 70' - Sebastian Zalepa
3:2 - 86' - Michał Bierzało

Stal: 12. Tomasz Libera - 2. Sebastian Zalepa, 3. Michał Bierzało, 21. Robert Sulewski, 23. Krystian Getinger - 5. Sebastian Duda, 8. Jakub Żubrowski (76' 7. Kamil Radulj), 10. Bartosz Nowak (84' 6. Piotr Marciniec) - 22. Łukasz Żegleń (46' 15. Tomasz Prejs), 17. Andreja Prokić, 20. Sebastian Łętocha (64' 9. Mateusz Cholewiak)

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 23. Franciszek Siwek, 11. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 6. Ariel Wawszczyk, 16. Radosław Wiśniewski, 13. Maciej Kazimierowicz, 27. Jakub Okuszko (74' 8. Patryk Bednarski), 2. Patryk Baranowski (57' 3. Piotr Wojtasiak), 24. Rafał Gutowski, 20. Michał Magnuski (72' 10. Robert Gajda)