piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Iskra wygrała na inaugurację
autor: P. SkibaWygraną Iskry Golczewo 2:1 nad Arkonią Szczecin zakończył się sobotni debiut gospodarzy w Wojewódzkiej Klasie Okręgowej.

Na pierwsze trafienie zebrani na stadionie w Golczewie fani czekali do 8. minuty. Wtedy to prowadzenie miejscowym dał Krzysztof Hus. - Bramka strzelona na początku spotkania nas uspokoiła, ale zarazem nas uśpiła. Nie graliśmy, tego co sobie zaplanowaliśmy - powiedział po meczu trener golczewian Szymon Smerdel.
Gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Goście jednak nie składali broni i starali się konstruować akcje. Niezwykle aktywny był kapitan Arkonii, Filip Kosakowski. Grał on wcześniej m.in. w Pogoni Szczecin czy Chemiku Police. Po 45 minutach gry w upalnej pogodzie Iskra zasłużenie prowadziła z Arkonią Szczecin 1:0.

Kibice piłki nożnej w Golczewie długo nie czekali na kolejne bramki. W 47. minucie piłkę dośrodkował Szymon Smerdel, a z zerowego kąta piłkę do siatki gości posłał Rafał Piotrowski. Po kilku minutach w sytuacji sam na sam dla przyjezdnych doskonałą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Kamil Kowalski. To co nie udało się wtedy przyjezdnym, zakończyło się kontaktowym trafieniem w 52. minucie. Kontaktowego gola dla zespołu prowadzonego przez trenera Kowalczyka zdobył Yaroslav Olenyuk.

Po tym trafieniu piłkarze Arkonii zaczęli odważnie grać i walczyć o kolejne trafienia. Na szczęście defensywa Iskry grała bardzo mądrze i nie popełniała rażących błędów. Golczewianie mieli jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku. Ostatecznie zasłużenie w pierwszym meczu nowego sezonu, w nowej lidze wygrał zespół z Golczewa 2:1.

- Pierwszy mecz, inauguracja V ligi w Golczewie, dużo kibiców. Zapowiadał się dobry mecz, pogoda dopisała. Mecz był bardzo ciężki, wygraliśmy go po walce. Rywal spadkowicz z IV ligi, mimo osłabień było widać, że to doświadczony zespół potrafiący grać w piłkę. Ustawili swoją grę na kontrataki i dosyć dobrze im to wychodziło. My mieliśmy dzisiaj więcej klarownych sytuacji. I byliśmy zespołem lepszym nie tylko poprzez wynik, ale też poprzez grę. Mamy fajny, doświadczony zespół i w każdym kolejnym meczu będzie to wyglądało lepiej. - powiedział po meczu trener Iskry Golczewo, Szymon Smerdel.

Iskra Golczewo - Arkonia Szczecin 2:1 (1:0

1:0 - 7′ - Hus
2:0 - 47′ - R. Piotrowski
2:1 - 52′ - Olenyuk