inne / kolarstwo
inne / kolarstwo -
Skrzypiński jak Janosik
autor: startszczecinNa słowackiej trasie Terchova - Vratna Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin/Team Sopur) zwyciężył zarówno w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas.
To pierwsze tryumfy Skrzypińskiego w Pucharze Europy dla niepełnosprawnych w tym kolarskim sezonie. W obu konkurencjach na drugim miejscu był W. Ablinger z Austrii, na trzecim M. Sulc z Czech. - Wyścig był bardzo trudny, bardzo górzysty, właściwie same podjazdy. W pierwszym i drugim dniu trzeba też dodać, że było ciepło, nawet bardzo ciepło - 27 stopni Celsjusza. Najważniejsze jest to, że dwa razy zwyciężyłem i jestem z siebie dumny - z przyjemnością ocenia słowackie zawody Arkadiusz Skrzypiński.
Warto dodać, że w Terchowej urodził się legendarny JANOSIK. Forma tego bohatera przyda się Arkowi Skrzypińskiemu. Pod koniec lipca w Szwajcarii rozpoczną się kolarskie mistrzostwa świata.

Warto wspomnieć też o 13. Heidelberg MaxiMarathon w Niemczech. W tym najszybszym w sezonie kolarskim maratonie ARKADIUSZ SKRZYPIŃSKI zajął drugie miejsce. Zwyciężył T. Purschke z Niemiec, trzecie miejsce wywalczył K.K. Christiansen z Danii. Arkadiusz z wielkim emocjami wracał do Szczecina: 'powrotu do domu nie zapomnę. 800 km autostrady, z czego 500 w towarzystwie piorunów i ulewy'.
źródło: Start Szczecin