piłka nożna / Ekstraklasa -
Klęska Pogoni w Niemczech
autor: twitter.com/rote_teufel Na tydzień przed początkiem nowego sezonu, Pogoń Szczecin wysoko przegrała w Niemczech. Czerwone Diabły, czyli ekipa 1.FC Kaiserslautern pewnie pokonała szczecinian 4:0 (1:0). Niemcy objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Do bramki Dumy Pomorza w 44.minucie trafił Kacper Przybyłko. W drugiej części sparingu w bramce Pogoni Szczecin stanął po raz pierwszy Jakub Słowik. Niestety nie był to udany początek tego golkipera w granatowo-bordowych barwach.
Szczecinianie nieźle weszli w drugą połowę i mogli wrócić do gry, jednak nieznacznie chybił Takuya Murayama. Chwilę później prowadzenie podwyższyli Niemcy. Z rzutu wolnego mocną piłkę posłał Mateusz Klich, a gola zdobył Markus Karl. W 66. minucie Mateusz Klich do asysty mógł dorzucić bramkę, ale przestrzelił w pojedynku sam na sam z bramkarzem Pogoni Szczecin. Czerwone Diabły dobiły szczecinian w końcówce spotkania. Najpierw z rzutu wolnego trafił André Fomitschow, a wynik meczu ustalił Maurice Deville, który wykończył kontratak swojej drużyny.

Pogoń: Dawid Kudła (46' Jakub Słowik) - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Miłosz Przybecki (46' Karol Danielak), Takafumi Akahoshi (46' Takuya Murayama ), Rafał Murawski (70' Dominik Kun), Mateusz Matras, Mateusz Lewandowski (46' Patryk Małecki) - Łukasz Zwoliński (60' Sebastian Rudol)

1.FC Kaiserslautern: Müller (63' Alomerovic) - Zimmer (56' Mockenhaupt), Vucur (81' Görtler), Heubach (63' Schindele), Löwe (68. Fomitschow) - Karl (60' Ziegler) - Halfar (76' Osei Kwadwo), Ring (71' Wekesser), Klich (71' Coban), Przybyłko (68' Deville) - Mugosa (60' Jenssen)
źródło: własne/zdjęcie: 1.FC Kaiserslautern