inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Worek medali Startu Szczecin
autor: start szczecinPodczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze zawodnicy i trenerki ze Szczecina udowodnili, że uwielbiają podium i medale. START wywalczył aż 17 medali. Pewne jest jedno, z roku na rok szczecińskie sukcesy są coraz większe.
Trenerkami Startu Szczecin są dwie znakomite panie Irena Pienio i Renata Chilewska. Zawodniczki i zawodnicy obu pań zaprezentowali się fantastycznie. Zacznijmy od podopiecznych Ireny Pienio.

O ARTURZE KAMIŃSKIM trenerka Pienio mówi krótko: 'ten biegacz robi postępy, zawsze walczy o swoje życiówki, to światowa czołówka'.
ARTUR KAMIŃSKI wywalczył 3 medale: 2 razy złoto na 100 i 200 metrów oraz srebro na 400 metrów.

JAKUB NICPOŃ
też pobiegł cudownie. Ten niedowidzący zawodnik do Szczecina wrócił ze złotem na 400 metrów i podwójnym srebrem: 100 i 200 metrów. Na 400 metrów Jakub osiągnął 12 wynik w świecie. Widać, że treningi w Starcie Szczecin bardzo mu sprzyjają.

Biegacz na wózku to WOJCIECH MANDZIUK. Na 100 i 200 metrów wywalczył brązowe medale. 'Spodobały mu się wózki, trema zżera go coraz mniej, to widać' - to opinia oczywiście trener Pienio.

AGATA PRZYMUSKA w Zielonej Górze powalczyła i zdobyła 2 brązowe medale: pchnięcie kulą i rzut dyskiem. 'Od niedawna uprawia sport i zrobiła niespodziankę. To dużo daje, jak się często trenuje. Na sport nigdy nie jest za późno. To wartościowa i dojrzała dziewczyna. Ma 27 lat' - dodaje Pienio.

Rewelacyjnie zaprezentowała się też ekipa sportowej gwiazdy PARAOLIMPIADY - trenerki RENATY CHILEWSKIEJ
.

DANIEL GAWROŃSKI
dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium: rzut dyskiem i oszczepem. Dwa złota i jedno srebro w pchnięciu kulą.

MICHAŁ BUCZYŃSKI w innej kategorii w pchnięciu kulą zdobył złoto, w rzucie dyskiem srebro.

DANIEL PIETRAS
w 'kuli' też stanął na podium, do domu wrócił z brązowym medalem.

PAULINA ŚMIECHOWSKA też wywalczyła brąz. W biegu na 100 metrów ma medal i swoją 'życiówkę'. Ta szesnastolatka na 400 metrów była czwarta i tu również może pochwalić się czasową 'życiówka'. W tegorocznych, majowych MP juniorów w Kozienicach P. Śmiechowska była 'złota'. Trzy razy wywalczyła złoty medal. Oto podsumowanie R. Chilewskiej: 'każdy dał z siebie wszystko i stanął na wysokości zadania. Jestem bardzo zadowolona z mojej fantastycznej grupy. Dużo pracowali podczas treningów. To pierwszy pełny sezon pod moją opieką. Sezon pokazał, że jak się pracuje to można wiele osiągnąć. Dziękuję Startowi Szczecin za wspaniałą współpracę, Dziękuję też Janowi Gawrońskiemu, który nam pomaga i nas wspiera'.

17 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. RENATA CHILEWSKA myśli już o przyszłości: 'Za rok będzie jeszcze lepiej. Liczę, że ktoś na PARAOLIMPIADĘ do TOKIO w 2020 roku pojedzie'.
źródło: Start Szczecin