Puchar dla Gwardii
autor: R. Machowicz Gwardia Koszalin pokonała swojego derbowego rywala z Andersa, Bałtyk 3:2.

Na pierwszą bramkę w tym niedzielnym pojedynku przyszło czekać zebranym na stadionie przy Fałata jedynie 13 minut. Kapitan Gwardzistów, Daniel Wojciechowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i skierował piłkę do siatki. Po kolejnych sześciu minutach gospodarze prowadzili już 2:0, tym razem gola strzelil Jakub Zejglic . Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Bałtyk zdobył kontaktowe trafienie, Fabiańskiego pokonał Daniel Wólkiewicz.
Po przerwie do ataków ruszyli piłkarze prowadzenie przez trenera Bednarka. Na bramkę miejscowych strzelali Krystian Krauze i Uelder Barbosa. W 68. minucie było 3:1, Marcina Dulewicza pokonał Przemysław Brzeziański. Następnie prowadzenie Gwardzistów próbowali podwyższyć Wojciech Wójcik i Junpei Shinmura.

Na 8 minut przed końcem spotkania Fabiańskiego ponownie pokonał Daniel Wólkiewicz . Zespół Bałtyku końcowe chwile niedzielnego finału grał w osłabieniu po czerwonej kartce Barbosy. Wynik mógł ulec zmianie na korzyść podopiecznych trenera Drożdżala, ale swoich sytuacji nie wykorzystali Ryuki Kozawa i  Łukasz Szymański.

Dzięki wygranej 3:2 na konto zespołu grającego przy Fałata wpłynie 30 tysięcy złotych. Rundę wstępną Pucharu Polski koszalinianie zagrają 18 lipca.

Gwardia: Fabiański - Wiśniewski, Wojciechowski, Stańczyk (85’Sobiegraj), Dondera - Słowiński (62’W.Wójcik), Bień (53’Sidor), Szymański, Shinmura, Zejglic (65’Kozawa) - Brzeziański
źródło: własne/gwardia-koszalin.pl/