Dygowo Zdobyte
autor: C80W zakończonym spotkaniu XXVI kolejki piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Raselem Dygowo 1:0. Jedyną bramkę w 62 minucie zdobył Łukasz Cyruk.
Dzisiejsze spotkanie mogło zacząć się idealnie dla naszego zespołu. W drugiej minucie spotkania wynik meczu mógł otworzyć Kapelusz. Niestety Kapel nieczysto trafił w piłkę i ta poszybowała ponad bramką Jadczyka. Przez kolejne 20 minut spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy jednak na nasze szczęście nie potrafili poważnie zagrozić bramce Kosiorka.
Na kolejną sytuacje dla naszego zespołu musieliśmy czekać do 26 minuty wtedy to w zaledwie 2 minuty nasi zawodnicy przeprowadzili dwie szybkie kontry, które na bramkę mógł zamienić rozgrywający bardzo dobre spotkanie tego dnia Paweł Cierech a minute później swoją szanse miał Krawiec. W 44 minucie bramkę do szatni mógł zdobyć Paweł Krawiec jednak jego strzał wybronił bramkarz Rasela. W pierwszej połowie zawodnicy Rasela ani razu poważnie nie zagrozili bramce Kosiorka.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy jakby lepiej weszli w drugą cześć spotkania i już zaledwie 180 sekund później mogli objąć prowadzenie po strzale Mitkenko z główki. W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Kapelusz jednak jego strzał przeleciał ponad bramką gospodarzy. Wreszcie w 62 minucie aktywny tego dnia Krawiec po zagraniu z autu Klimczaka i małym rajdzie pięknie wyłożył piłkę do wchodzącego w pole karne Łukasza Cyrka. Łukasz nie zastanawiając się huknął na bramkę i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia 1:0. Po stracie bramki Rasel postawił wszystko na jedną kartę i zaczął jeszcze śmielej atakować czego efektem były dwie groźne sytuacje po stałych fragmentach gry. Najpierw po strzale Wojciechowskiego z linii bramkowej piłkę wybił Szewczykowski a w 87 minucie groźnie z główki uderzył Płomiński. Na nasze szczęście rosły obrońca przestrzelił. Nasz zespół szukał swoich szans w kolejnych kontrach niestety jednak strzały Gołębiowskiego, Cierecha i Cyruka nie znalazły drogi do bramki Rasela. Najlepszą okazje na podwyższenie wyniku miał Bartosz Gołębiowski jego strzał z rzutu wolnego o milimetry minął bramkę Dygowa. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i nasi zawodnicy mogli cieszyć się kolejnego ligowego zwycięstwa.

Chemik: Kosiorek - Szewczykowski, Andrzejewski, Wiejkuć, Klimczak(89' Odlanicki-Poczobut), Ziółkowski(69' Klimko), Sowała, Krawiec(75' Gołębiowski), Cierech, Kapelusz(90+2 Werra), Cyruk

Rasel: Jadczyk - Duwe, Płomiński, Zhadanov, Mucychenko, Zejfer, Kołodziejski(46' Wawiórko), Mitkenko, Suchwałko(59' Piwko), Grochowski(70' Dubiela), Wojciechowski

1:0 - 62 min Łukasz Cyruk

Kartki: Krawiec, Klimko - Chemik, Zejfer - Rasel
Pogoda: Zachmurzenie, 13 St.C
Widzów: około 100
Sędziowie: Wątroba - Małysz, Myziak