piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Kotwica przegrywa w Rybniku
Kotwica Kołobrzeg przegrała na Śląsku z ROW-em Rybnik 1:3. Jedyną bramkę dla gości zdobył Jakub Poznański .

Rybniczanie bardzo szybko mogli prowadzić. Jednak w piątej minucie spotkania górą w pojedynku Marka Krotofila z Bartłomiejem Folcem był golkiper Kotwicy. Minutę później kołobrzeżanie mogli mówić o pechu. Krzysztof Bułka strzelił na bramkę trzeciego zespołu II ligi, futbolówka zamiast w siatce zatrzymała się na słupku. Po 180 sekundach swoją sytuację miał Rydzak. Zespół prowadzony przez Marcina Prasoła w 26 minucie otworzył wynik. Sebastian Siwek uderzył z 25 metrów, piłka trafiła w samo 'okno' bramki kołobrzeżan. Niestety po błędzie Folca zielono-czarni na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. A wynik tuż przed gwizdkiem na przerwę podwyższył Szymon Sobczak.
Po przerwie w bramce przyjezdnych nastąpiła zmiana, Folca zastąpił Patryk Kamola. 10 minut po przerwie rybniczanie prowadzili już trzema bramki. Marek Krotofil wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kotwicy i posłał piłkę do siatki. Bartosz Soczyński starał się zmniejszyć rozmiary porażki, ale jego strzał z rzutu wolnego obronił Daniel Kajzer. Zespół prowadzony przez trenera Rzepkę honorową bramkę zdobył w doliczonym czasie gry. Rzut karny wykorzystał Jakub Poznański. Po tej porażce spadek Kotwicy do III ligi jest coraz bliższy.

1:0 Sebastian Siwek 26’
2:0 Szymon Sobczak 44’
3:0 Marek Krotofil 55'
3:1 Jakub Poznański (k.) 90+3'

ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary (81' Michał Bedronka), Dawid Gojny, Sebastian Siwek (88' Kamil Spratek), Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Adam Wolniewicz, Szymon Sobczak (60' Paweł Mandrysz), Sebastian Musiolik (68' Roland Buchała).

Kotwica: Bartłomiej Folc (46' Patryk Kamola) - Bartosz Soczyński, Jakub Poznański, Daniel Kokosiński, Kacper Chruściński (83' Damian Kugiel), Tomasz Rydzak, Korneliusz Sochań, Mateusz Świechowski (46' Dawid Berg), Tomasz Bejuk, Krzysztof Bułka, Maciej Ropiejko (62' Krzysztof Biegański).

Żółte kartki: Szymon Sobczak, Michał Bedronka (ROW) - Dawid Berg, Jakub Poznański, Bartosz Soczyński, Daniel Kokosiński, Krzysztof Bułka.
źródło: własne/sportowefakty.pl