Trójmiasto zdobyte. Okuszko razy dwa
autor: pogonszczecin.plPiłkarze Pogoni II Szczecin pokonali w Gdańsku rezerwy Lechii 2:1. Dwie bramki w tym pojedynku na swoim koncie zapisał Jakub Okuszko (na zdjęciu).

Szczecinianie objęli prowadzenie w 22 minucie. Bramkarza biało-zielonych w sytuacji sam na sam pokonał wspominany Okuszko. Tomasz Unton niezadowolony z rozwoju sytuacji na boisku jeszcze przed przerwą dokonał dwóch zmian. Mimo to wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach zasłużenie prowadzili podopieczni trenera Pawła Sikory.
Szczecinianie podwyższyli prowadzenie na 15. minut przed końcem spotkania. Golkipera Lechii II pokonał ponownie Okuszko. Wykorzystał on podanie Michała Koja. Kilka minut przed tą akcją swoją szansę miał Takafumi Akahoshi. W 85. minucie gdańszczanie zdobyli kontaktową bramkę, a Piotrowski został pokonany przez Marcina Pietrowskiego. Wynik nie uległ już zmianie i Portowcy w Trójmieście zdobyli bardzo ważne trzy punkty. Dzięki zwycięstwu przewaga nad strefą spadkową zwiększyła się do 9 punktów. W następnej kolejce Pogoń II u siebie podejmować będzie Drawę Drawsko Pomorskie.

0:1 - 22' - Okuszko
0:2 - 74' - Okuszko
1:2 - 86' - Pietrowski

Lechia II: Sobczak, Kaszuba, Jadanowski, Garbacik, Leković, Gołuński (42 Wolski), Pietrowski, Kopka (60 Malbasić), Dźwigała, Preizner (42 Michalski), Czychowski

Pogoń II: B.Piotrowski - Chouwer, Murawski (C), Krzywicki, Koj, Okuszko (82 Zakrzewski), Obst (87 Bednarski), J.Piotrowski, Łaźniowski, Akahoshi (90 Kowalczyk), Paczuk (71 Zieliński)
źródło: własne/pogonszczecin.pl