Trzy punkty zdobyte
autor: tasiaPiłkarze Gwardii Koszalin pokonali Astrę Ustronie Morskie 3:1 w meczu 23. kolejki III Ligi Bałtyckiej. Bramki dla gospodarzy zdobyli Norbert Neumann (na zdjęciu), Wojciech Wójcik i Przemysław Brzeziański, a dla Artur Próchnicki.

Gwardziści od początku spotkania zepchnęli przyjezdnych do defensywy. Łukasza Krymowskiego sprawdził najpierw Sebastian Ginter. W 10. minucie golkiper ustronian wpuścił pierwszą bramkę, a pokonał go Norbert Neumann. Następnie swoje okazje na podwyższenie wyniku miał Ryuki Kozawa. Można było sądzić, że zespół prowadzony przez Leszka Drożdżala za chwilę podwyższy prowadzenie. Piłkarze Astry doprowadzili jednak do remisu. 180 sekund po trafieniu dla gospodarzy Artur Próchnicki z rzutu wolnego pokonał Fabiańskiego.
Pod koniec pierwszej części meczu groźnie na bramkę Krymowskiego uderzał Ginter. Wynik nie zmienił się i po 45 minutach było 1:1.

W drugiej połowie meczu niewiele uległo zmianie. Rezultat spotkania na korzyść gospodarzy starali się zmienić Przemysław Brzeziański, Fabian Słowiński i Wojciech Wójcik. Zespół z Ustronia Morskiego swoich szans szukał w kontratakach. W bardzo groźnej sytuacji górą był jednak golkiper Gwardii, który zastopował w ostatniej chwili Leszka Pazdura. Na 12 minut przed końcem spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Wojciech Wójcik pokonał Krymowskiego wykorzystując dośrodkowanie z kornera. W 83. minucie kropkę nad i postawił Przemysław Brzeziański i było 3:1. Ostatecznie Gwardziści wygrali 3:1 i zdobyli bardzo ważne trzy punkty. W następnej kolejce Koszalinianie udadzą się do Manowa.

1:0 - 8' - Neumann
1:1 - 13' - Próchnicki
2:1 - 78' - Wójcik
3:1 - 83' - Bieziański

Gwardia: Fabiański - Wiśniewski, Wojciechowski, Bień, Sobiegraj - Słowiński, Shinmura (57’Stańczyk), Szymański, Ginter (63’Sidor), Kozawa (46’W. Wójcik) - Neumann (46’Brzeziański)
źródło: własne/gwardia.koszalin.pl