Gol Brzeziańskiego dał trzy punkty
autor: JurgolGwardia Koszalin pokonała rezerwy Pogoni Szczecin 1:0 w sobotnim spotkaniu III Ligi Bałtyckiej. Bramkę dającą trzy punkty dla gospodarzy zdobył Przemysław Brzeziański.

Początkowe minuty sobotniego starcia nie mogły nie zadowalać zebranych na stadionie kibiców. Oba zespoły nie stwarzały sytuacji, które dałyby prowadzenie którejś ze stron. Po 20 minutach Gwardziści zaczęli atakować swoich rywali. Szanse na pokonanie Piotrowskiego mieli Jakub Zejglic i Przemysław Brzeziański. Futbolówka jednak nie wpadła do siatki szczecinian. W 45 minucie Przemysław Brzeziański pokonał golkipera ze Szczecina i po 45 minutach przy Fałata było 1:0 dla Gwardii.
Po przerwie gra obu zespołów nie zmieniła się. Młodzi Portowcy utrzymywali się przy piłce, a Gwardziści mieli sytuacje, aby wyżej prowadzić. Swoje szanse zmarnowali Fabian Słowiński, Ryuki Kozawa i Wojciech Wójcik. Były gracz Portowców Norbert Neumann strzelał groźnie, ale nie przyniosło to kolejnego gola. Koszalinianie kończyli sobotni pojedynek w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką po dwóch żółtych ukarany został Fabian Słowiński. Trzy minuty przed regulaminowym końcem spotkania w rozgrywkach III Ligi Bałtyckiej zadebiutował Sebastian Martofel.

- Wiadomo, że naszym priorytetem jest utrzymanie w lidze, ale mamy tu wielu utalentowanych zawodników i musimy także dbać o ich rozwój. Wczoraj byłem zadowolony z organizacji gry i tak naprawdę jeden błąd zaważył o porażce. W decydujących momentach brakowało nam „ostatniego podania” lub wykończenia. Będziemy nad tym pracować. Za występ przeciwko Gwardii mogę wyróżnić Krystiana Pedę - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Pogoni II Paweł Sikora

1:0 - Przemysław Brzeziański 45'

GWARDIA: Fabiański - Sobiegraj, Bień, Wojciechowski, Dondera - Kozawa, Szymański, Sidor (87’Martofel), Sochaj (56’W. Wójcik), Zejglic (58’Słowiński) - Brzeziański (78’Neumann)

POGOŃ II: B.Piotrowski - Krzywicki, Murawski, Łaźniowski (80. Stańczyk), Chouwer - Galoch, Bednarski (65. Paczuk), Obst (60, Bartoszewicz), Peda, Okuszko (60. Pogorzelczyk) - Listkowski
źródło: własne/pogonszczecin.pl