koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Druga porażka Spójni
Osłabiona, ale ambitnie grająca Spójnia Stargard Szczeciński uległa 61:73 Legii Warszawa w drugim spotkaniu pierwszej rundy play-off koszykarzy. Tym samym Legioniści w serii do trzech zwycięstw prowadzą 2:0 a biało-bordowym skończył się margines błędu. Teraz rywalizacja przenosi się na Pomorze Zachodnie.

O ile po północy informowaliśmy o złych wieściach dla kibiców biało-bordowych, tj. urazu kolana Rafała Bigusa i pierwszej porażce to co dopiero możemy napisać teraz? We wczorajszym (11.04) meczu kontuzji łydki nabawił się Łukasz Żytko i dzisiaj (12.04) Aleksander Krutikow w rotacji miał tylko praktycznie siedmiu graczy.
Mimo tych problemów ambitnie grający goście nie podłamali się i mimo, że początkowo prowadziła Legia to oni jednak zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Między po show Marcina Stokłosy (10 pkt.) i po sześciu oczkach Piotra Pluty i Jerzego Koszuty biało-bordowi wygrali pierwszą kwartę 24:11. Tym razem to defensywa przyjezdnych była górą, także pod tablicami radzili sobie oni znacznie lepiej.

Przed przerwą miejscowi odrobili część strat, ale to stargardzianie rozpoczynali drugą połowę przy wyniku 40:32. Pod koniec trzeciej kwarty grających przez większość czasu szóstką graczy plus Dawid Mieczykowski Spójnię zaczynało dopadać zmęczenie. Obrona biało-bordowych nie funkcjonowała tak jak w pierwszej ćwiartce. Wojskowi zaczęli wygrywać walkę na tablicach, ale przede wszystkim rzucać z dalekiego dystansu.

Na początku czwartej odsłony gospodarze objęli prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końca. Zmęczeni zachodniopomorscy koszykarze w tej kwarcie zdobyli zaledwie siedem oczek, tylko dwa razy skutecznie kończąc swoje akacje pod koszem rywali.

Jak wyglądało ostatnie pięć minut pojedynku mogą Państwo zobaczyć dzięki serwisowi Legioniści.com.

W przyszłą sobotę (18.04) rywalizacji przenosi się do Stargardu Szczecińskiego. Czy już w silniejszym składzie, czy też nadal osłabionym biało-bordowym uda się przedłużyć swoje szanse o tym przekonamy się za tydzień.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard Szcz. 73:61 (11:24, 21:16, 20:14, 21:7)
Stan rywalizacji 2:0

Legia: Łukasz Wilczek 18 (9 as.), Aleksandrowicz 15, Kobus 15 (4/5x3, 4 str.), Bierwagen 9 (5 str.), Marcel Wilczek 7 (6 zb.), Malewski 5, Trybański 4, Cechniak 0, Kwiatkowski 0, Paszkiewicz 0, Świderski 0

Spójnia: Pluta 20, Stokłosa 15 (5 as., 7 str.), Łukasz Bodych 13 (9 zb.), Koszuta 8 (8 zb.), Wróblewski 3, Soczewski 2 (5 zb.), Berdzik 0, Kasprzak 0, Mieczkowski 0.
źródło: własne / Legionisci.com