piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Nokaut w Koninie
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin nie będą miło wspominać inauguracji ligowej wiosny w Koninie. Mistrz Polski nie dał szans szczecińskiemu beniaminkowi i wręcz znokautował podopieczne Natalii Niewolnej. Olimpijki przegrały 0:9, choć po pierwszej połowie było tylko 0:2. Jak podkreślił w jednej z wypowiedzi trener Medyka Roman Jaszczak, na początku ambitne piłkarki ze Szczecina zaskoczyły koninianki dobrą organizacją gry, jednak od 70 minuty po prostu stanęły. W pierwszej połowie Olimpijki skutecznie się broniły i rozbijały ataki gospodyń.
W drugiej odsłonie Medyczki narzuciły jednak już swój styl gry i nie pozwoliły szczeciniankom na wiele. Do bramki strzeżonej przez Beatę Watychowicz trafiła między innymi Ola Sikora, będąca wychowanką Promienia Mosty. Czyste konto zachowała pochodząca ze Szczecina Anna Szymańska.

Kolejnym rywalem Olimpii będzie Mitech Żywiec.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 9:0 (2:0)
Bramki: Balcerzak 13, 83, Gawrońska 31, 73, Kamczyk 47, 51, Zigic 66, Sikora 75, Woźniak 84

Medyk: Szymańska - Grzywińska (65. Szewczuk), Slavcheva, Ficzay, Zigić (65. Konat), Balcerzak, Matysik, Sikora, Pajor (70. Zawiślak), Kamczyk (70. Woźniak), Gawrońska.
Olimpia: Watychowicz - Preś, Semczyszyn, Szwed, Michalska, Niewolna, Cieśla, Falborska (74. Szymaszek), Janik, Lachman (65. Trzcińska), Ratajczyk (71. Tarnowska).