piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Niepokonani u siebie od 17 sierpnia 2014 roku!
autor: EBP Pogoń SzczecinW niedzielnym pojedynku w ramach Centralnej Ligi Juniorów Pogoń Szczecin pokonała Arkę Gdynia 2:0. Szczecinianie nie przegrali u siebie od sierpniowego spotkania z lubińskim Zagłębiem.

Młodzi Portowcy od początku zaatakowali swoich rywali. Na bramkę nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie po błędzie bramkarza gości bramkę zdobył Patryk Paczuk (na zdjęciu). Dzięki temu trafieniu gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Po kilku minutach powinno być już 2:0, ale Szymon Kurczak strzelił niecielne, piłka minęła słupek. Dużo krwi Arkowcom napsuł swoją grą Jakub Giec. Po 45 minutach zasłużenie prowadziła Pogoń.
Tuż po przerwie podopieczni trenera Crettiego mieli okazję podwyższyć wynik. W szesnastce faulowany był Giec. Z jedenastu metrów golkipera Arki gości pokonać chciał Michał Stańczyk, lecz ten wyczuł jego intencje. Zespół z Trójmiasta starał się wyrównać, ale nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji. Na sam koniec szczecinianie postawili kropkę nad i. Giec dograł futbolówkę do Łukasza Zakrzewskiego, a ten skierował ją do siatki gości. Warto zaznaczyć, że zespół z Grodu Gryfa jest niepokonany na swoim boisku od 17 sierpnia 2014 roku.

1:0 - Patryk Paczuk 7'
2:0 - Łukasz Zakrzewski 90'

Pogoń: Henger - M. Czapliński, Adamczuk, Stańczyk, Kuliga (Kuzko), Borucki, Piotrowski (O. Czapliński), Giec, Kurczak, Maćkowski (Peda), Paczuk (Zakrzewski)
źródło: własne/pogonszczecin.pl